Ochraniacze Forcefield na rower, rolki, do jazdy konnej

Jeśli chcemy w aktywny sposób spędzić swój urlop warto pomyśleć o wyborze terenu, gdzie nie brakuje szlaków i ścieżek rowerowych. Kto kocha naturę i chce zwiedzić na własną rękę piękne miejsca powinien postawić na rowerowe wakacje w Południowym Tyrolu. Tam, oprócz wspaniałych krajobrazów, aktywnego wypoczynku na szlakach pieszych i rowerowych, można skorzystać z gościnności jednej z wielu farm agroturystycznych Roter Hahn, gdzie oferowane są tylko naturalne i domowe produkty.

Autor: pbn
TypoScript object not found (gallery_datep)

Przez cały rok Południowy Tyrol oferuje miłośnikom aktywnego spędzania czasu wiele różnych zajęć sportowych. Wraz z nastaniem wiosny, zaczyna się tutaj sezon wycieczek pieszych i rowerowych. Wśród gęstej sieci szlaków miłośnicy ruchu odkryją fascynujący górski świat Alp i Dolomitów. Można m.in. sprawdzić się na trasach słynnego Giro d’Italia wiodących przez przełęcze w Dolomitach. Inne trasy wzdłuż starych kanałów, Waalwege, prowadzą obok kwitnących wzgórz, z których rozciąga się widok na słoneczne doliny Południowego Tyrolu.

To dobry sposób nie tylko dla wyczynowych kolarzy górskich ale także na wycieczki na dwóch kółkach dla całej rodziny czy grupy przyjaciół. Zarówno łatwe, jak i te bardziej wymagające odcinki tras przeznaczone dla rowerzystów górskich dają urlopowiczom liczne okazje do podziwiania widoków np. podczas wycieczek rowerowych rzymskim szlakiem „Via Claudia Augusta“ w Vinschgau lub trasą Drauradweg w Pustertal.

Wspaniałe krajobrazy Południowego Tyrolu to nie jedyna zaleta wycieczek rowerowych. To przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku, po którym wraca się do codziennych obowiązków z zastrzykiem nowej energii. Szczególnie gdy naszą bazą są gospodarstwa spod znaku „Roter Hahn“, które oferują możliwość bezpłatnego wynajmu sprzętu sportowego, w tym rowerów. Dzięki temu nie musimy ich przewozić na miejsce wypoczynku. Farmy agroturystyczne leżą w miejscach idealnych na takie wycieczki i piesze wędrówki. Po posileniu się smakołykami z gospodarstwa goście mogą wyruszyć bezpośrednio na szlaki turystyczne i trasy rowerowe. Z kolei w gospodach Hofschank i Buschenschank spod znaku „Czerwonego Koguta“, które można znaleźć na trasach wycieczek, goście mogą się posilić pysznymi, tradycyjnymi daniami, po czym ruszyć w drogę powrotną.

Rowerem przez dolinę Eggental z widokiem na  pamo Catinaccio/ Rosengarten (foto: Alto Adige Marketing Daniel Geiger)
Rowerem przez dolinę Eggental z widokiem na pamo Catinaccio/ Rosengarten (foto: Alto Adige Marketing Daniel Geiger)

Roter Hahn (pol. Czerwony Kogut, ang. Red Rooster) – to organizacja zrzeszająca ponad 1700 farm agroturystycznych położonych w Południowym Tyrolu. Zrzeszenie w Roter Hahn oznacza, że gospodarstwo agroturystyczne spełnia rygorystyczne standardy. Początkowo do Roter Hahn mogły przystąpić jedynie farmy oferujące turystom pobyty. Od 2003 r. organizacja zrzesza także farmy specjalizujące się w usługach gastronomicznych, produkcji ekologicznej żywności wysokiej jakości oraz rękodzielnictwa. Głównym celem organizacji jest promocja rolnictwa Południowego Tyrolu poprzez połączenie z turystyką a przez to zapewnienie miejscowym gospodarzom dodatkowych dochodów.

Niektóre z farm wręcz specjalizują się w obsłudze „rowerowych” gości. Przykładem takiej farmy jest położone w samym sercu doliny Pustertal gospodarstwo Christlrumerhof w Sankt Georgen / San Giorgio k. Bruneck. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiedzić dolinę Pustertal, światowe dziedzictwo przyrodnicze: pasmo Dolomitów ze słynnymi szczytami Drei Zinnen lub różnymi dolinami bocznymi ze wspaniałymi alpejskimi pastwiskami i licznymi szlakami - Południowy Tyrol, a zwłaszcza dolina Pustertal, nie pozostawiają niespełnionych życzeń. Można wybrać między porywającymi przejażdżkami zjazdowymi i przyjemnymi trasami, aby podziwiać fantastyczną panoramę, relaksującą jazdę do jednego z naszych jezior i stawów, aby ochłodzić się po ekscytującej trasie. Istnieją również trasy, na których można odpocząć w jednej z naszych licznych chałup i schronów i zjeść tam rustykalny lunch i wypić orzeźwiający napój. Gospodarze współpracują z profesjonalną wypożyczalnią rowerów, dzięki czemu mogą zagwarantować najlepszą obsługę urlopów rowerowych. http://bit.ly/2prRIX4

 

Kolejnym przykładem jest gospodarstwo Państwa Karin i Konrada Delazer z Natz-Schabs. To przyjazne dla rodzin gospodarstwo znajduje się na jabłkowej równinie "Apfelhochplateau", w samym sercu raju dla rowerzystów i amatorów wędrówek górskich. Zimą jest to idealna baza wypadowa do ośrodków narciarskich. Urlop na tej farmie to uczta dla wszystkich zmysłów o każdej porze roku. Pani Karin osobiście zaprosi do spróbowania pysznych domowych wyrobów zaś Pan Konrad będzie idealnym przewodnikiem podczas spacerów, ale przede wszystkim przejażdżek rowerowych.

Zielarska farma "Pflegerhof" w Castelrotto/Kastekruth (foto: Alto Adige Marketing Helmuth Rier)
Zielarska farma "Pflegerhof" w Castelrotto/Kastekruth (foto: Alto Adige Marketing Helmuth Rier)
Na rowerze przez sad (foto: Alto Adige Marketing Alex Filz)
Na rowerze przez sad (foto: Alto Adige Marketing Alex Filz)
Rowerem przez region Rosengarten–Latemar (foto: Alto Adige Marketing Laurin Moser)
Rowerem przez region Rosengarten–Latemar (foto: Alto Adige Marketing Laurin Moser)

Komentuj