Ultramaraton Wisła 1200 - 2020

To będzie trzecia edycja najdłuższego w Polsce Ultramaratonu Rowerowego Wisła 1200. Zawodnicy wyrusza na trasę w sobotę 4 lipca 2020 roku by mieszcząc się w limicie 200 godzin dotrzeć na metę w Gdańsku, przed nimi będzie trasa długości około 1200 wytyczona wzdłuż królowej polskich rzek Wisły. W tym roku wystartują nasi przedstawiciele.

Ludzie podróżowali wzdłuż rzek od wieków. W naturalny sposób wytyczały one szlaki komunikacji, a swoją zmiennością uczyły szacunku dla potęgi natury.

Tak też poprowadziliśmy trasę RMW1200. Po przejechaniu ponad 2500 kilometrów wzdłuż obu brzegów Wisły, od źródeł tuż pod szczytem Baraniej Góry, aż po jej ujście w Gdańsku, wybraliśmy dla Was najlepsze odcinki, które pokazują całą jej potęgę i urodę.

Trasa wytyczona jest po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach. Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona jest do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą i historią, których próżno szukać gdzie indziej w Europie.

Po drodze rozległe starorzecza i rozlewiska pełne dzikich ptaków, wydmy i piaskowe łachy i klimatyczne miasteczka, w których czas jakby się zatrzymał. RMW1200 to nie tylko Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk. Zachwycimy Was urodą i osobliwością Janowca, Sandomierza, Zawichostu, Płocka, Dobrzynia, Chełmna, Świecia, Grudziądza i Gniewu. A pomiędzy nimi mozolny, kolarski wysiłek i pokonywanie własnych słabości bez wsparcia z zewnątrz.

Formuła rywalizacji w ultramaratonie kolarskim wymaga od Was solidnego przygotowania fizycznego i logistycznego, ale żeby zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom i spełnić wymagania REGUŁ RMW1200 niedozwolone jest korzystanie z jakiegokolwiek wsparcia zaaranżowanego przed rozpoczęciem wyścigu i jakiegokolwiek wsparcia osób trzecich w trakcie wyścigu. Dotyczy to wszystkich aspektów rywalizacji: jedzenia, odpoczynku, spania, bagażu, serwisu sprzętu. Oczywiście każda forma wsparcia pomiędzy zawodnikami w trakcie imprezy jest wskazana i dozwolona i będzie wyrazem właściwego rozumienia idei naszego maratonu.

Obrazy
Wisła 1200 2020

Termin imprezy

Data początku 2020.07.04 - 08:00
Data końca 2020.07.11 - 16:00

Miejsce imprezy

Schronisko Przysłop pod Baranią Górą
ul. Czarna Wisełka 8
43-460 Wisła
Poland
Organizator

"Afryka Nowaka" Leszek Pachulski

Odnośnik

Pobierz plik iCal
Cena: 300
Maks. ilość uczestników
400
Rejestracje
0
Ilość wolnych miejsc
400
Wydarzenie wyróżnione
Wróć do widoku listy