Park Rowerowy Czarna Góra - mapa tras downhill
Park Rowerowy Czarna Góra - mapa tras downhill

Park Rowerowy Czarna Góra

Stowarzyszenie „Park Rowerowy” powstało w 2008 roku z inicjatywy zapalonych rowerzystów, którzy postanowili zbudować pierwszy w Polsce profesjonalny park rowerowy.

Niemalże od razu miejsce to okrzyknięte zostało najbardziej wymagającą górą w Polsce.

Obecnie rowerzyści mogą wybierać z 3 tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Obok trasy „pucharowej”, uznanej przez prasę branżową i światek rowerowy za najbardziej wymagającą i najtrudniejszą w Polsce, dostępne są trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych rowerzystów.

Mamy w planach budowę kolejnych tras, nie tylko dla amatorów zjazdów. Chcielibyśmy, żeby Park Rowerowy stanowił ośrodek kolarstwa górskiego przystosowany do uprawiania kolarstwa ekstremalnego, zwanego również grawitacyjnym (downhill, freeride) oraz innych dyscyplin rowerowych (cross-country, all mountain, enduro, trial).

Z roku na rok miejsce staje się coraz bardziej popularne. Do Parku Rowerowego przyjeżdżają rowerzyści z całej Polski, w tym czołówka polskiej sceny downhill’owej. Stałymi bywalcami na Czarnej Górze są również zawodnicy z Czech, którzy uważają nasze trasy za doskonałe miejsce do treningów. Sąsiedzi zza południowej granicy ścigają się także w organizowanych przez „Park Rowerowy” zawodach

Noclegi w Czarnej Górze

Booking.com