Mapa tras

Bike Park Kasina - mapa tras downhill
Bike Park Kasina - mapa tras downhill

Filmy z Bike Park Kasina

Bike Park Kasina

Z roku na rok w Polsce przybywa tras do downhill’u. Ciekawym tego przykładem jest Kasina Wielka, wieś nieopodal Mszany Dolnej w województwie małopolskim. Na wznoszącym się ponad miejscowością szczycie Śnieżnica (1006 m n.p.m.) można odnaleźć  powstały w 2012 roku i zmodernizowany w 2017 roku, , Bike Park Kasina. Obiekt został przygotowany z myślą o rowerzystach, którzy chcieliby spędzić wolny czas w górach. Mowa tutaj przede wszystkim o rowerzystach uwielbiających szybką i ekstremalną jazdę, jaką daje downhill.

Trasy w Bike Park Kasina

Nazwa Kolor Długość Opis
1. FAMILI zielona 3233m najłatwiejsza z tras dostępnych w Kasinie, przystosowana dla każdego rowerzysty górskiego, mogą z niej korzystać nawet rodziny z dziećmi, oczywiście pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu (sprawnego roweru górskiego, kasku i ochraniaczy). Trasa o łagodnym nachyleniu (do 5%), wysypana surowcem i ubita, z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami i muldami, dającymi wiele przyjemności z jazdy.
2. SNAKE niebieska 440m trasa familijna o nieco wyższym poziomie trudności, jednak wciąż nadająca się dla każdego kolarza, nawet najmłodszego. Nachylenie osiąga 6%. Trasa, tak jak Famili, wysypana surowcem, ubita i profesjonalnie wyprofilowana.
3. B_LINE niebieska 2230m trasa wyposażona w wiele skoczni oraz band, wyprofilowanych w ten sposób, że można samodzielnie wybrać – skaczemy czy jedziemy? Nadaje się dla kolarzy na różnych stopniach zaawansowania. B-line jest trasą stworzoną i wyprofilowaną przy użyciu sprzętu, o charakterystyce typu FLOW, ze skoczniami typu stolik – każdy rowerzysta górski począwszy od tych wstępnie średniozaawansowanych, może na tej trasie jeździć lub skakać.
4. DZIKA niebieska+ 1840m odświeżona stara trasa, stworzona przez lokalnych rowerzystów. Wyposażona w odnowione, przekopane fragmenty, w innych miejscach pozostawiona działaniu przyrody – stwarza szerokie pole do manewrów. Znajdziecie tu wiele różnego rodzaju zakrętów, trochę korzeni, trochę kamieni – generalnie dobra, dzika zabawa! Nadaje się nawet dla rowerzystów rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem ekstremalnym.
5. DH MIX czerwona 2280m urozmaicona trasa zjazdowa zawierająca naturalne elementy połączone z odcinkami stworzonymi przy pomocy sprzętu, oraz odcinkami starych tras. Przebiega ona z jednej strony wyciągu na drugą. Nadaje się dla średniozaawansowanych kolarzy ekstremalnych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
6. DH CHILLI czerwona 1830m trasa bardzo podobna do DH+, poza skoczniami zawiera jeszcze element zwany rock gardenem, czyli szeroki odcinek techniczny z możliwością wyboru wielu różnych linii, na których znajdują się zróżnicowane przeszkody. Nadaje się dla kolarzy od poziomu średniozaawansowanego wzwyż.
7. DH+ czerwona 1790m trudna trasa zjazdowa zawierająca wiele elementów z wymuszonym przelotem, które jednak posiadają swoje objazdy, zawiera techniczne zakręty. Odnajdą się na niej miłośnicy downhillu oraz wszyscy ci, którzy lubią polatać. Trasa przeznaczona dla zaawansowanych kolarzy grawitacyjnych
8. DH CUP czarna 1740m najszybsza trasa zjazdowa w całym Bike Parku wyposażona w liczne uskoki oraz trudne technicznie skocznie a także strome, leśne elementy najeżone korzeniami. Odbyły się już na niej zawody Pucharu Polski DH. Nadaje się dla zaawansowanych kolarzy zjazdowych.
9. ARNOLD czarna 2050 najbardziej wymagająca trasa wyposażona w liczne skocznie z przymusowymi lotami od 5 do 25 metrów, rozwija się tutaj znaczną prędkość – nadaje się tylko dla bardzo zaawansowanych kolarzy grawitacyjnych.

Noclegi w Kasinie

Booking.com