Skip to main content

Akcesoria rowerowe, w które warto się zaopatrzyć

Autor: Artykuł sponsorowany
Akcesoria rowerowe (źródło: mat. prasowe)
Akcesoria rowerowe (źródło: mat. prasowe)

Codziennie dojeżdżasz do pracy rowerem? Lubisz weekendowe, rodzinne wycieczki rowerowe do lasu lub parku? A może wolisz długie, treningowe trasy? Niezależnie od tego, w jaki sposób wykorzystujesz swój pojazd, przydadzą ci się akcesoria rowerowe. W które z nich warto się zaopatrzyć? Sprawdźmy!

Oświetlenie i odblaski, czyli zadbaj o widoczność na drodze

Oświetlenie rowerowe nie jest kwestią, która podlega dyskusjom. Zgodnie z polskim prawem, jednoślad powinien być wyposażony w oświetlenie przednie w kolorze białym lub żółtym i tylne. Konieczne jest też posiadanie odblasku z tyłu w czerwonym kolorze.

W sklepach bez problemu znajdziesz różnego rodzaju oświetlenie. Przy zakupie lampki zwróć uwagę przede wszystkim na lumeny, określające całkowitą ilość emitowanego światła. W mieście wystarczy 300 lumenów, natomiast do wieczornych przejażdżek po lesie lub miejscach, gdzie nie ma dobrego oświetlenia, postaw na ok. 1000 lumenów.

Linka rowerowa – zabezpiecz swój rower w każdej sytuacji

Zdarza ci się zostawić rower pod sklepem, na mieście lub niedaleko miejsca pracy? Podstawą jest jego odpowiednie zabezpieczenie – kradzież roweru nieprzypiętego przy pomocy linki, blokady, grubego łańcucha lub u-locka trwa dosłownie ułamek sekundy. Choć w 100% nie ochronią cię przed nieuczciwymi ludźmi, utrudnią im pracę i zwiększą szansę, że coś lub ktoś im przerwie.

Przydatne akcesoria dla rowerzysty

Mnóstwo osób, które rower wykorzystują głównie do treningów, jak i dłuższych tras, chwali sobie liczniki rowerowe. Pokazują one m.in. aktualną prędkość, czy przebyty dystans. Są również i takie liczniki, które pozwolą ci przesłać dane do komputera lub telefonu i są wodoszczelne. W sklepach znajdziesz też liczniki przewodowe i bezprzewodowe. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz, zadbaj o to, by był solidnie wykonany.

Przydatnymi akcesoriami będą również sakwa rowerowa na bagażnik, błotniki chroniące przed zabrudzeniem, jak i uchwyt na bidon, który pozwoli sięgnąć po napój bez potrzeby zatrzymywania się. Nie zapominaj też o narzędziach, takich jak łatki na dętki (jeśli nie są samoprzylepne to też specjalny klej). Pomyśl również nad zakupem lekkiego zestawu naprawczego z kluczami rowerowymi i małej pompki rowerowej, montowanej bezpośrednio na ramie.

Co jeszcze warto mieć na rowerze?

Choć wspomniany na końcu, to nie warto o nim zapominać – chodzi oczywiście o kask, którego posiadanie nie jest obowiązkowe, acz ma niebagatelny wpływ na twoje bezpieczeństwo podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Dla fanów dwóch kółek polecana jest też cała gama odzieży rowerowej, która jest nie tylko praktyczna, ale też wygodna. Są to nie tylko specjalne spodenki z “poduchą”, ale także rękawiczki, przydatne na dłuższych wypadach rowerowych.

Przed wyruszeniem w jakąkolwiek trasę pamiętaj nie tylko o akcesoriach rowerowych, ale też sprawdzeniu stanu technicznego swojego pojazdu! Dzięki temu twoja wycieczka będzie bezpieczna pod każdym względem.

Artykuł sponsorowany