II Karkonoski Wyścig Integracyjny - relacja.

utworzony przez Grzegorz Miedziński | |   Newsy z Polski
Darek Sobczak podczas treningu
Darek Sobczak podczas treningu

W minioną niedzielę 8 maja odbył się II Karkonoski Wyścig Integracyjny. W ramach imprezy miała miejsce pierwsza w tym roku runda Kolarskiego Pucharu Polski Niepełnosprawnych. Na trasie półmaratonu rywalizowali zawodnicy we wszystkich grupach startowych w klasyfikacji kolarzy niepełnosprawnych. Wspólnie z nimi do rywalizacji stanęli biegacze, którzy mieli do pokonania niespełna 5-cio kilometrowy odcinek.

Wśród pań w biegu triumfowała Marta Witke z Karpacza, zaś wśród mężczyzn najszybszy okazał się Tomasz Kwiatkowski reprezentujący AZS Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Bieg był włączony do projektu Gazety Wyborczej „Polska Biega”. Zawody były rozegrane na jednej z najbardziej malowniczych tras Kotliny Jeleniogórskiej. Start miał miejsce w Cieplicach – uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry, następnie zawodnicy poruszali się w kierunku Podgórzyna gdzie biegacze kończyli rywalizację, zaś kolarze wjeżdżali na rundy wokół zalewu Sosnówka. Na Placu Piastowskim w Cieplicach skąd odbył się start i gdzie miało miejsce również zakończenie imprezy i dekoracja zwycięzców licznie zgromadzona publiczność mogła brać udział w szeregu imprez towarzyszących, co dodatkowo urozmaiciło niedzielne popołudnie.

Wśród zaproszonych gości oprócz miejscowych włodarzy była również Maja Włoszczowska, która  swoją obecnością dodatkowo uświetniła imprezę. Zawodnicy pełno i niepełnosprawni odebrali nagrody z rąk Mistrzyni Świata w MTB.

W poszczególnych kategoriach w klasyfikacji niepełnosprawnych, pierwsze miejsca zajęli: Dariusz Beszczyński, Ludwik Odrzywołek, Dariusz Sobczak (nasz redakcyjny kolega). Kolejne zawody zaliczane do klasyfikacji pucharowej odbędą się w Bielsku-Białej (Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Niepełnosprawnych) oraz Zakopanem (finał Pucharu, zawodnicy niepełnosprawni wystartują przed zawodnikami podczas jednego z etapów Tour de Pologne). Zawodników i kibiców już teraz serdecznie zapraszamy.

Wybór redakcji: