Pierwsza wiosenna wycieczka rowerowa – propozycja na weekend

Autor: |

Wiosna ma się coraz lepiej, temperatury mocno na plusie i weekendowa, dobra dla dużej części kraju, prognoza pogody wręcz zachęca do rowerowej wycieczki.

Dla wielu z nas będzie to pierwszy dłuższy czy krótszy wyjazd w sezonie, pamiętajcie o podstawowym przeglądzie roweru, sprawdzeniu ciśnienia w kołach, nasmarowaniu łańcucha i sprawdzeniu oświetlenia. Najgorsze co może się przytrafić to awaria podczas pierwszej przejażdżki.

Przegląd za wami? Pora na wybór trasy.

Nie szarżujcie, szczególnie jeśli zimą uprawialiście tylko sporty kanapowe. Z drugiej strony niech brak formy nie będzie wymówką do dalszego na tej kanapie siedzenia. Zabieramy cztery litery, wsiadamy na rower i jedziemy, do parku, do lasu, nad rzekę czy wokół przysłowiowego komina.

Pierwszą trasę proponuję ograniczyć, nie planować bicia rekordowych setek, dwusetek czy innych …tek. Cały sezon przed nami.

Wiele propozycji tras w pobliżu dużych miast znajdziecie w naszym cyklu artykułów „Kolej na rower ...”:

Opisy kilkuset tras rowerowych znajdziesz w naszym przewodniku po trasach rowerowych w Polsce:

Pamiętajcie o jeszcze jednym, pogoda może być zmienna, pojawi się też wiatr, oby nie „mordewind” i najgorsze: gwałtowne ochłodzenie po zachodzie słońca. Niech ciepłe południe was nie zwiedzie, zabierzcie ze sobą pełne rękawiczki i kurtkę chroniącą przed wiatrem, wiosenna pogoda zmienną jest, a różnice temperatur mogą być znaczne.

PS

Jeśli nie masz pełnych rękawiczek rowerowych, można zastąpić je rękawiczkami „ogrodniczo budowlanymi”. Kupujemy w markecie za kilka złotych rękawiczki ogrodnicze lub budowlane (parciano gumowe) o numer większe niż normalne i ubieramy je na krótkie rękawice rowerowe.  Autor sprawdził ten patent podczas zimowego wyjazdu na rower w styczniu 2022 roku.

Wybór redakcji: