Polskie‌ ‌rowery‌ ‌elektryczne‌ ‌dla‌ ‌każdego‌ ‌

Żyjemy w czasach, w których ziściły się marzenia rowerzystów o posiadaniu roweru z silnikiem. Współczesne polskie rowery elektryczne otrzymały najnowocześniejsze technologie wspomagające rowerzystę. Rower wyposażony w silnik znacznie ułatwia jazdę. Bierzemy tu pod uwagę kilka parametrów. Przede wszystkim chodzi o odpowiednio długi potrzebny nam dystans. Rower wspomaga pedałowanie powodując, że męczymy się mniej. Modele wyposażone w funkcję tempomatu pozwolą nam utrzymać odpowiednią prędkość.

Dla osób w każdym wieku

Polskie rowery elektryczne wyposażone w elektryczne zestawy wspomagające pedałowanie to świetny wybór dla osób w każdym wieku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom umilą jazdę zakochanym parom wybierającym się na długą romantyczną rowerową wycieczkę. Rodzicom z dziećmi łatwiej będzie wrócić z wyjazdu o dłuższym dystansie. Osoby starsze zaś zyskają nieocenione wsparcie, możliwość realizacji marzeń i pasji związanych z turystyką rowerową. Należy tu podkreślić że każda przejażdżka elektrycznym rowerem to czas dbania o kondycję fizyczną. Rower tylko wspomaga pedałowanie ale przy tym umożliwia pokonywanie długich dystansów.

Na każdy teren

Nieważne czy jesteś fanem górskiej turystyki rowerowej czy wolisz długie szosowe dystanse. Polskie rowery elektryczne umożliwiają wspomaganie pasji rowerowej w wielu odsłonach. Dzięki zróżnicowanym i odpowiednio dobranym parametrom technicznym sprzętu do Twoich indywidualnych potrzeb mamy możliwość realizowania każdej formy rowerowej aktywności. Na uwagę zasługuje korzystanie z elektrycznego roweru jako narzędzia do załatwiania codziennych spraw. Dojazd takim rowerem do pracy czy na zakupy nie wymaga już tak dużego wysiłku. Elektryczna forma zasilania natomiast sprawia, że nie zatruwamy miejskiego powietrza i możemy w ten sposób pielęgnować nasze proekologiczne postawy.

Jak wybrać odpowiedni model

Typ modelu roweru elektrycznego jest kwestią zasadniczą a jego wybór odnosi się do przyszłego stylu używania go przez rowerzystę. Inne modele nadają się do jazdy miejskiej czy jazdy po okolicy bez większych wzniesień. W wymagającym terenie z większymi podjazdami sprawdzi się z pewnością zupełnie inny model przeznaczony właśnie do tego stylu jazdy. Przy wyborze roweru elektrycznego należy wziąć pod uwagę rodzaje nawierzchni po których będziemy jeździć. Jeśli lubimy oprócz jazdy po drogach asfaltowych także leśne ścieżki należy to uwzględnić przy wyborze roweru. Należy także wziąć pod uwagę dobre współdziałanie zestawu elektrycznego ze zintegrowanym oświetleniem, błotnikami czy bagażnikiem.

Wyświetlacz to centrum dowodzenia

Wyświetlacze LCD są dużo lepsze od wyświetlaczy LED i możemy dzięki nim mieć pod kontrolą wiele istotnych parametrów. Przede wszystkim z wyświetlacza dowiemy się o aktualnym stanie naładowania baterii i dzięki temu będziemy w stanie lepiej zaplanować wycieczkę i jej przebieg. Obok bieżącej prędkości jazdy na wyświetlaczu mamy przejechany dystans. Nasze centrum dowodzenia wskaże nam także aktualny poziom wspomagania oraz informacje o oświetleniu. Warto zwrócić uwagę aby przyciski sterujące wyświetlaczem nie były umieszczone na nim samym. Do kontroli wyświetlacza powinien przy uchwycie kierownicy znajdować się osobny dedykowany panel.

Rowery i zestawy do konwersji

Polskie rowery elektryczne są dostępne w przystępnych cenach. Dobry salon sprzedaży oferuje obok gotowych modeli także zestawy do konwersji, dzięki którym każdy zwykły rower można przerobić na zasilany bateryjnie. Nie jest przy tym istotne czy dysponujemy rowerem drogim czy tanim modelem, bo każdy nadaje się do zamontowania elementów zestawu elektrycznych podzespołów. Spełnienie marzenia o posiadaniu roweru elektrycznego jeszcze nigdy nie było tak proste.

Wybór redakcji: