Puchar Świata w MTB: Ondrej Cink z Kross Racing Team na 10. miejscu

Autor: Kross Racing Team
Ondrej Cink  (foto: mat. prasowe)
Ondrej Cink (foto: mat. prasowe)

Ondrej Cink zajął 10., a Sergio Mantecon – 35. miejsce w wyścigu XCO podczas Pucharu Świata w Vallnord na Andorze. Czeski zawodnik Kross Racing Team w pierwszej części zmagań nadawał ton rywalizacji.

Po dłuższej przerwie najlepsi zawodnicy świata spotkali się w Andorze, by na położonej na wysokości przekraczającej 2000 metrów nad poziomem morza trasie walczyć o punkty. „Przystawką” przed zmaganiami XCO był piątkowy, widowiskowy wyścig XCC. Cink zajął w nim 10. pozycję, a  Mantecon był 38.

Rywalizację w wyścigu XCO Czech rozpoczął znakomicie. Szybko dojechał do dyktującego od startu bardzo mocne tempo Henrique Avanciniego, a następnie wyprzedził go na jednym z podjazdów. Przewaga Cinka rosła, w pewnym momencie wynosząc aż 37 sekund. Niestety, na piątym okrążeniu zawodnika Kross Racing Team zatrzymały problemy zdrowotne.

Po tym, jak polałem się chłodną wodą, poczułem, że mój organizm nie reaguje tak, jak powinien. Wcześniej czułem się znakomicie, byłem bardzo dobrze przygotowany – mówił Ondrej Cink po przekroczeniu linii mety. Ostatecznie finiszował na 10. pozycji.

Drugi z kolarzy Kross Racing Team, Mantecon, zajął 35. miejsce. Rywalizacja toczyła się w bardzo trudnych warunkach. Panowała wysoka temperatura, a zawodnikom dawało się we znaki również spore zapylenie.