Udane starty Zuzanny Krzystały w przełajach MTB

Zuzanna Krzystała -  zawodniczka Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, zaliczyła kolejne udane starty w kolarstwie przełajowym. Zawody odbywały się dzień po dniu, w sobotę 3.10. i w niedzielę 4.10, w Czechach. Zuzanna zajęła w nich odpowiednio drugie i pierwsze miejsce.

Pierwszy wyścig odbył się w miejscowości Zabřeh na Moravě gdzie panowały niemalże szosowe warunki. Natomiast drugi, w miejscowości Žádlovice, zaoferował zawodnikom ciężkie, typowo przełajowe warunki.

Zuzanna Krzystała, która zajęła odpowiednio drugie i pierwsze miejsce w kategorii Elita, tak podsumowuje oba wydarzenia:

Za mną kolejny podwójny weekend startowy w czeskim cyklu “Oderský pohár”. W sobotę wraz z trenerem Bogdanem Czarnotą pojawiliśmy się w Zábřeh na Moravě. Trasa bardzo szybka, płaska, z jednym wzniesieniem, poprowadzona wokół jeziora oraz przez przyległe do niego ścieżki szutrowe. Od startu mocne tempo i 20-sekundowa strata do pierwszej czeskiej zawodniczki, która utrzymała się do mety. Ukończyłam jako druga, mocno przepalając płuca i nogę w pogoni za rywalką. Zniesmaczona trasą “szosową” pomyślałam - oby w niedzielę było bardziej przełajowo! Następnego dnia, pół godziny przed dojazdem do Žadlovic, czyli miejsca kolejnego wyścigu, zaczął padać deszcz. Z drogi widać było kawałek trasy w lesie, zapowiadały się ciężkie, ale ciekawe warunki. Runda kręta, zalegało gęste błoto, które w połączeniu z długą trawą skutecznie zalepiało cały osprzęt. Mało brakowało, a nie obyłoby się bez wymiany roweru. Na szczęście wypracowana przewaga nad czeską rywalką, która zwyciężyła w sobotę, pozwoliła dociągnąć tonę błota do mety i wygrać wyścig.

Wybór redakcji: