Wspaniałe rodzinne lato w See w dolinie Paznaun

Mała miejscowość wypoczynkowa See u wejścia do doliny Paznaun jest przeznaczona dla rodzin spędzających wakacje latem w górach. Na zestresowanych codziennością rodziców czekają tu akcje, emocje i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz relaksujące przeżycia na łonie natury z kulinarnymi atrakcjami.

Aktualności na lato 2021: Wakacje w Paznaun można zarezerwować bez wpłacania zaliczki i anulować bezpłatnie do siedmiu dni przed przyjazdem. W trosce o zdrowie gości, pracowników i mieszkańców Ischgl wykracza swoimi działaniami na rzecz  ochrony zdrowia daleko poza wymagane starania zwalczające epidemię COVID-19.

W lecie kolejki linowe w Paznaun są czynne w następujących terminach: Galtür: od 3.07. do 26.09.2021; Ischgl: od 25.06. do 19.09.2021; Kappl: od 19.06. do 19.09.2021; See: od 18.06. do 17.10.2021. Popularny tygodniowy program wycieczek z przewodnikiem dla gości Paznaun może odbywać się również po wcześniejszej rezerwacji i z zachowaniem odpowiednego dystansu i zasad bezpieczeństwa. Aktualne informacje o wszystkich dostępnych kwaterach,  schroniskach, punktach gastronomicznych, obiektach i atrakcjach oraz możliwości rezerwacji znajdują się na stronie: https://www.paznaun-ischgl.com/de.

Lokalizacja See

Gmina See z 1.275 mieszkańcami leży w słońcu na wysokości 1.056 metrów przy wjeździe do Paznaun w zachodnim Tyrolu i jest otoczona od północy przez pasmo górskie Verwallgruppe, a od południa przez szczyty grupy Samnaun.

Korzystaj i oszczędzaj z kartą Silvretta

Jedna karta, 1.000 możliwości - od lata 2021 roku goście w Paznaun będą mieli dwie możliwości zaoszczędzenia na wakacyjnym budżecie dzięki nowym pakietom kart dla gości Silvretta Card Basic i Premium, począwszy od pierwszego noclegu przez cały okres pobytu. Bezpłatny pakiet podstawowy jest idealny dla miłośników wędrówek, z nieograniczonym, bezpłatnym korzystaniem z transportu publicznego między Landeck, Bielerhöhe (z zastrzeżeniem opłat za przejazd!) i Zeinisjoch, jak również jednorazową jazdą w górę i w dół dziennie w wybranym ośrodku (Galtür, Ischgl, Kappl lub See). Ci, którzy chcą korzystać z pełnej oferty wypoczynkowej Paznaun, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze, mogą zdecydować się na upgrade premium za 49 euro. Dzięki temu goście mogą bez ograniczeń korzystać ze wszystkich otwartych kolejek linowych i wyciągów krzesełkowych w Paznaun, Samnaun w Szwajcarii i Montafon. Oprócz transportu rowerów bezpłatne jest również korzystanie z odkrytych i krytych basenów w Ischgl i Galtür, kąpieliska w See, wszystkie przejazdy autobusami w Paznaun i Montafon, wybrane punkty programu dla dzieci i młodzieży, jak również wstęp do Alpinarium w Galtür i muzeum kolejki linowej w Ischgl. Wszystkie informacje znajdują się w tym miejscu.

See dla rodzin

Relaks i ochłodę oferuje duży, naturalnie wkomponowany w krajobraz Park Wodny See. Rozciąga się on na trzech akwenach, od dużego jeziora kąpielowego, poprzez kąpielisko dla dzieci, aż po idylliczny naturalny staw znajdujący się poniżej kompleksu. Nie masz ochoty na wodę? Oddzielny plac zabaw ze zjeżdżalnią, boiskiem do siatkówki plażowej, boiskiem do piłki nożnej i kortem tenisowym zapewniają rozrywkę w suchych pomieszczeniach. Więcej informacji pod linkiem.

See dla miłośników wędrówek

Tak daleko, jak tylko nogi poniosą: Niezależnie od tego, czy jesteś z rodziną, miłośnikiem sportów górskich, czy też wolnym wędrowcem - w See rozległa sieć dobrze utrzymanych i oznakowanych szlaków turystycznych zaprasza do aktywnego obcowania z naturą. Motyw wody również odgrywa główną rolę w wędrówkach. Jeśli szukasz relaksu, możesz udać się na przykład do parku Wellnesspark przy restauracji Panorama. Tutaj, w wymarzonym otoczeniu gór Paznaun, dwa urządzenia Kneippa, ścieżka do masażu stóp, koloroterapia (nazywana także chromoterapią) oraz wiele innych atrakcji zapewniają spokój i relaks. Warto wiedzieć: Wszystkie autobusy turystyczne, kolejki linowe i wyciągi krzesełkowe w Paznaun są bezpłatne z kartą gościa Silvretta Card i umożliwiają łatwy dostęp do wędrówek w Kappl, Ischgl i Galtür, jak również do szlaków wysokogórskich i via ferrat. Więcej informacji tutaj.

See dla miłośników rowerów górskich

Rowerzyści górscy znajdą w Paznaun wszystko, czego dusza zapragnie: czy to wysokogórskie wyprawy przez błyszczący świat szczytów Verwallgruppe, niekończące się pojedyncze trasy z fantastyczną panoramą czy idylliczne pastwiska alpejskie - cały Paznaun oferuje idealne warunki dla rowerzystów górskich i wielbicieli e-rowerów. Szlaki i pastwiska alpejskie wokół See są łatwo dostępne kolejką linową i wyciągiem krzesełkowym, a dla urlopowiczów, którzy nie mają roweru, dostępne są wypożyczalnie. Wskazówka dla oszczędnych: Korzystanie z kolejek linowych oraz przewóz rowerów jest bezpłatny z pakietem premium Silvretta Card w Paznaun. Więcej informacji pod linkiem.

„Must have” latem w See

 • Dla amatorów pływania:Park zabaw, sportu i wody See in See rozciąga się na trzech obszarach wodnych, od dużego jeziora kąpielowego do kąpieliska dla dzieci i idyllicznego naturalnego stawu poniżej obiektu, zapewniającego chłodzenie.
 • Dla koneserów: Wycieczka piesza lub e-rowerem po sześciu trasach turystycznych Kulinarischen Jakobsweg z przystankiem w Jamtalhütte, Friedrichshafener Hütte, Heidelberger Hütte, Faulbrunnalm, Ascherhütte lub w Almstüberl. Więcej informacji pod linkiem.
 • Dla rodzinWe wtorek podczas rodzinnej wędrówki na Versingalm duzi i mali goście poznają ciekawostki na temat alpejskich pastwisk, krów, mleka, masła i sera.
 • Dla wielbicieli motocykli: Przejazd legendarną, krętą trasą wysokoalpejską Silvretta.
 • Dla zmęczonych wędrowców: W parku wellness relaks zapewniają dwa urządzenia Kneippa, ścieżka dla bosych stóp oraz koloroterapia zwana też chromoterapią.
 • Dla małych kucharzy hobbystów: W każdą środę młodzi urlopowicze w wieku od 11 do 16 lat, po krótkiej wędrówce na Versingalm, pieką własną pizzę w strefie wolnej od rodziców. Wszystko jest robione przez nich samych. Od wyrabiania ciasta po wybieranie składników i zbieranie ziół. Punktem kulminacyjnym jest późniejsze mieszanie koktajli.

Ciekawe wydarzenia w See 2021

 • Dobre wiadomości dla sportowców latem w Paznaun: Oprócz aktualnych terminów zawodów, codziennie latem 2021 roku odbędą się takie wydarzenia jak: Ischgl Ironbike, Silvrettarun 3000, Silvretta Ferwall Marsch i mistrzostwa świata na e-bike’u (E-Bike-WM) dla każdego. Podczas Paznaun Challengeod 18 czerwca do 17 października 2021 roku, można pokonać wybrane trasy za pomocą GPS, a także przejść je i śledzić za pomocą aplikacji „Paznaun Challenge”. Atrakcja: każdy, kto pomyślnie pokona jedną z tras Paznaun Challenge, może wygrać cenne nagrody. Aplikacja Paznaun Challenge jest dostępna bezpłatnie w App Store dla systemu iOS oraz Google Play Store dla systemu Android i jest aktywna od 18 czerwca do 17 października 2021 roku. Uczestnictwo jest bezpłatne. Wszystkie informacje znajdują się tutaj.
 • 13. edycja Kulinarnej Drogi św. Jakuba rozpocznie się 10 lipca 2021 roku i zgromadzi w alpejskich górach najlepszych szefów kuchni z Paznaun. Od tego momentu wczasowicze będą mogli wędrować sześcioma przyjemnymi trasami do uczestniczących w projekcie schronisk Alpenvereinshütten w Ischgl, Galtür, Kappl i See i delektować się daniami przygotowanymi z produktów regionalnych przez słynnych szefów kuchni. Nowość w 2021 roku: W sześć sobót odbędą się wędrówki z przewodnikiem i szefem kuchni z Paznaun do jednego z uczestniczących schronisk.Wędrówkom towarzyszyć będą kulinarne letnie wieczory w powiązanych hotelach i restauracjach. Więcej informacji tutaj.
 • Miłośników oldtimerów prosimy o zapisanie daty 1 sierpnia 2021 roku. Następnie Oldtimerclub Paznaun organizuje spotkanie w See z klasycznymi samochodami z bliska i daleka. Do podziwiania są nie tylko stare traktory, ale także samochody, motocykle, ciężarówki i wiele innych pojazdów. Więcej informacji pod linkiem.
 • Atrakcje dla dzieci: SpongeBob jest na wakacjach w See i każdy może tam być: od 25 lipca do 1 sierpnia 2021 roku przez tydzień w See po raz czwarty wszystko będzie kręcić się wokół popularnego bohatera telewizyjnego. Więcej informacji znajduje się w tym miejscu.
 • Podczas Fest am Berg 15 sierpnia 2021 roku w restauracji panoramicznej na wysokości 1800 m w See gwarantowane są gry, zabawy i emocje. Na gości czekają kulinarne przysmaki i dużo muzyki, a także dmuchany zamek oraz program malarski i rękodzielniczy dla najmłodszych. Nie zabraknie również programu w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej i Górskiego Pogotowia Ratunkowego, a także wspaniałego pokazu magii. Więcej informacji pod linkiem.
 • Jesienny festiwal „Die Herbstfesttage Paznaun” obiecuje przyjemne wędrówki w dniach od 11 września do 17 października 2021 roku. W bogatym programie tygodniowym: wędrówki tematyczne z przewodnikiem, wędrówka z lampionami z przystankiem na przekąskę, rundki kulinarne, pokaz gotowania na żywo z degustacją, wieczory muzyczne i wędrówki z wiedzą o ziołach.Więcej informacji tutaj.

Zabawa dla dzieci i młodzieży

W See nie ma miejsca na nudę wśród młodych wczasowiczów. W Kids Club Paznaun i Youth Club Paznaun dzieci i młodzież otrzymują program przygodowy pod opieką profesjonalnych opiekunów, który codziennie odbywa się w innym, ekscytującym miejscu. Klub dziecięcy dla dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat oferuje na przykład pouczające kursy gotowania, niezapomniane popołudnia w stajni jeździeckiej i ekscytujące wycieczki tematyczne dla całej rodziny. Na nieco starszych od 11 do 16 lat czekają wycieczki na rowerach górskich, pełne wrażeń spływy pontonowe lub kurs pieczenia pizzy w wolnym od rodziców klubie Youth Club Paznaun. Cały program tygodniowy w skrócie znajduje się tutaj.

Więcej informacji znajduje się tutaj: www.see.at

Wybór redakcji: