Skip to main content

Jak dobrać rozmiar odzieży kolarskiej?

Autor: artykuł sponsorowany

Jazda na rowerze może być o wiele przyjemniejsza w sytuacji zdecydowania się na wysokiej jakości odzież kolarską. Prawidłowo dobrana do sylwetki i pokonywanych dystansów będzie gwarantowała maksymalny komfort podróżowania i pozwoli z łatwością pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Specjalistyczna odzież od renomowanych producentów charakteryzuje się dopracowaniem w najdrobniejszych szczegółach. Zapewnia odpowiednią wentylację, a także skuteczne odprowadzanie potu. Stale gwarantuje uczucie chłodu, które jest w stanie przełożyć się na większy komfort jazdy na rowerze. Z tego też powodu każdy miłośnik wypraw jednośladem powinien zainwestować w najlepszej jakości odzież dedykowaną do uprawiania sportu. Prezentujemy na co w szczególności zwracać uwagę i jak dopasować odzież pod kątem jej rozmiaru.

Jaka powinna być odzież kolarska?

Wybierając odzież rowerową warto przede wszystkim wiedzieć jaki powinien być jej rozmiar. W szczególności należy pamiętać o tym, że odzież będzie spełniała swoje zadanie jedynie w sytuacji, gdy będzie przylegała do ciała. Tylko w takim wypadku gwarantuje wentylację, odprowadzanie potu i izolację termiczną. Bardzo istotne jest zatem, aby podczas decydowania się na produkty dla siebie zwrócić uwagę na te właśnie kwestie. Mierząc odzież warto sprawdzić czy w każdym miejscu przylega i gwarantuje swobodę ruchów. Prawidłowo dobrana stanowi bowiem inwestycję na wiele lat i może pomóc w osiąganiu lepszych wyników w związku z przemieszczaniem się na rowerze.

Zakupy odzieży dla kolarzy

Decydując się na zakup ciuchów dla rowerzystów w sklepach stacjonarnych warto skorzystać z możliwości przymierzenia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów warto zdecydować się na przymierzanie odzieży na gołe ciało. Dzięki temu można będzie już w sklepie sprawdzić czy konkretne produkty faktycznie dobrze przylegają i są komfortowe. Już na etapie zakupowym wybranie rozmiaru nie będzie stanowiło dużego wyzwania. W sklepach stacjonarnych profesjonalna obsługa pomoże także w dopasowaniu odzieży do sylwetki i zaproponuje najciekawsze modele w danym segmencie cenowym.

Sytuacja związana z zakupem odzieży nieco bardziej się komplikuje w przypadku zakupów online. W takiej sytuacji można jednak również wybrnąć poprzez samodzielne dokonanie odpowiednich pomiarów. W tym celu przydatna będzie miarka krawiecka, a samych pomiarów najlepiej dokonać bez odzieży wierzchniej. Kluczowe pomiary to obwód bioder, klatki piersiowej i talii. W przypadku pierwszego miara powinna znaleźć się w najszerszym miejscu pośladków przy złączonych nogach. Klatkę piersiową mierzymy poprzez umieszczenie miary pod pachą i zmierzeniu w najszerszym punkcie klatki piersiowej. W przypadku kobiet pomiar powinien uwzględniać również biust. Jeżeli chodzi o pomiar talii to należy wykonać ten w połowie odległości pomiędzy dolną granicą żeber, a górną krawędzią bioder. Dokonując tego rodzaju pomiarów można uzyskać wiele danych, które pozwolą wybrać odzież kolarską w renomowanym sklepie internetowym.

Odzież warto kupować w najlepszych sklepach

Dla największego komfortu korzystania z odzieży dla rowerzystów warto sięgać po najlepsze produkty z ofert sprawdzonych sklepów. Na stronie: https://rasowear.pl znajdą Państwo szeroki wybór odzieży dedykowanej dla miłośników jednośladów. W ofercie sklepu można znaleźć propozycje odzieży od polskiego producenta, który dba o najwyższą jakość swoich wyrobów. Dzięki temu decydując się na zakupy w tym miejscu można być pewnym, że korzystanie z odzieży dla rowerzystów będzie bardzo przyjemne i zapewni ona wysoki komfort podczas jazdy.

artykuł sponsorowany