TATRZAŃSKI PARK NARODOWY

Trasa łatwa:
Schronisko Zverovka - Adamcuľa – Ťatliakovo Pliesko – Štvrté Roháčské Pleso – Adamcuľa – Schronisko Zverovka ( 4 h)
Od schroniska Zverovka, do którego można dojechać samochodem albo autobusem, kierujemy się po szlaku czerwonym drogą asfaltową na Adamcuľę, a stamtąd do Ťatliakovego Plieska (bufet). Dalej idziemy po zielonej ścieżce edukacyjnej wokół czterech jezior rohackich. Od ostatniego idziemy za znakami niebieskimi obok Wodospadu Rohackiego na Adamcuľę i do Schroniska Zverovka.

Trasa łatwa:
Štrbské Pleso – Popradské Pleso – Cmentarz Symboliczny – stacja kolejowa Popradské Pleso (2 1/2 h)
Ze Štrbskiego plesa idziemy pod górę czerwonym szlakiem po ścieżce edukacyjnej na Popradské pleso (hotel, posiłek). Wokół jeziora po szlaku żółtym na Cmentarz Symboliczny. Po zwiedzeniu cmentarza zejście asfaltową dróżką do stacji kolejowej.

Trasa trudna:
Schronisko Zverovka – Adamcuľa – Ťatliakovo Pliesko – przełęcz Zábrať – Rákoň – Volovec – Ostrý Roháč – Plačlivé – przełęcz Smutné - Ťatliakovo Pliesko – Adamcuľa – schronisko Zverovka ( 9 h)
Trasa prowadzi szlakiem czerwonym obok Adamculi do Ťatliakovego Plieska (bufet), a stamtąd pod górę szlakiem zielonym do przełęczy Zábrať i dalej szlakiem żółtym na Rákoň. Stamtąd rozciąga się przepiękny widok na całe Rohacze. Dalej idziemy po grzbiecie niebieskim szlakiem na Volovec. Schodzimy w dół czerwonym szlakiem do przełęczy Jamnickiej i wchodzimy na Ostry Rohacz. Niektóre odcinki są trudne, ale zabezpieczone łańcuchami. Potem schodzimy w dół i przechodzimy przez szczyt Plačlivego do przełęczy Smutnej. Tam opuszczamy czerwony szlak i schodzimy w prawo do Doliny smutnej szlakiem niebieskim nad Ťatliakove Pliesko i dalej do punktu wyjścia.

Trasa trudna:
Štrbské Pleso – Popradské Pleso – Schronisko pod Rysami – Rysy (2499 m) i z powrotem (7 h)

Idziemy czerwonym szlakiem na Popradské Pleso (posiłek) a potem niebieskim szlakiem na rozdroże Nad Żabim Potokiem. Tam skręcamy w prawo na trasę czerwoną nad Żabie Jeziora. Przy pomocy łańcucha pokonujemy strome płyty skalne na lewo od wodospadu i podchodzimy do Schroniska pod Rysami (2250 m, posiłek). Dalej na przełęcz Váha i na szczyt graniczny Rysy. Przepiękne widoki, możliwość przejścia do Polski. Powrót tą samą trasą.