Skip to main content

NOWY TARG ROAD CHALLENGE

Organizator

TATRA CYKLING EVENTS

TATRA CYKLING EVENTS
Termin
Od 12-07-2024
Do 14-07-2024

Miejsce
Nowy Targ
Dystans
50/ <

Rodzaj wyścigu
SZOSA

Wyścig, którego ambasadorem jest najlepsza polska kolarka szosowa Kasia Niewiadoma, organizowany jest dla amatorów w formie jak dla zawodowców. Będzie to już VIII edycja wyścigu, który w opinii zawodników uznany jako najciekawszy wyścig etapowy w Polsce i stał się obowiązkowym punktem w kalendarzu najlepszych kolarzy amatorów w Polsce. Podczas 3-dniowej rywalizacji zawodnicy mogą spróbować wszystkiego co najlepsze w kolarstwie.

Mimo, że to wyścig dla amatorów, to poziom sportowy jest najwyższy w Polsce. Z jednej strony to powód do dumy, ale zdajemy sobie sprawę, że wielu z prawdziwych amatorów omija to wyjątkowe wydarzenie!
        W związku z tym w sezonie 2024 będą dwa dystanse FUN i PRO, na których będzie można startować w myśl poniższej zasady:
1. Na dystansie PRO będą dopuszczeni zawodnicy posiadający licencję Elity i U-23 zgodnie z przepisami UCI dopuszczającymi ich udział w zawodach Masters, zawodnicy Ci będą mogli być klasyfikowani tylko w klasyfikacji Open, a także zawodnicy posiadający licencję Junior, Masters i Cyklosport oraz wszyscy zawodnicy bez jakiejkolwiek licencji, którzy chcą jechać dystans PRO
2. Będzie dodatkowy wyścig na krótszym dystansie FUN Men tylko dla amatorów, którzy nie posiadają żadnych licencji Masters i innych, nie dotyczy to kategorii M6, którzy rywalizować będą na dystansie FUN

       Start i meta każdego etapu zlokalizowane są w innej miejscowości.

Podczas ostatniej edycji zaczynaliśmy na zamkniętym torze w Klikuszowej, gdzie rywalizowaliście w wyścigu punktowym. Jednak w sezonie 2024 poddaliśmy pod Wasze głosowanie czy chcecie powtórzyć to co było w tym roku, czy chcecie zacząć od ciężkiej, ale kultowej jazdy indywidualnej na czas. Tak więc pojedziecie po nowych asfaltach czasówkę z Knurowa przez Przełęcz Knurowską z finałowym podjazdem na Studzionki w Ochotnicy Dolnej!

Podczas jazdy indywidualnej mimo tego samego dystansu będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja dystansu FUN i PRO!

 

II etap to już tradycyjnie start i meta w Dursztynie, ale tym razem pojedziemy przez Słowację aby pokonać Łapszankę od Osturni i Przełęcz Trybską, tutaj w zależności od dystansu będzie do pokonania jedna lub dwie rundy.

 

III etap będzie przebiegał po zbliżonej trasie jak podczas poprzedniej edycji z ominięciem przejazdu przez Pyzówkę, dystans Pro pojedzie 3 rudny, a dystans Fun jedną rundę.

 

Na dystansie FUN każdy da sobie radę, bo będzie miał do pokonania dystansie nieco ponad 50km z przewyższeniem w granicach 1000 metrów!

Mamy nadzieję, że skrócenie dystansu Fun zachęci wielu z Was do spróbowania swoich sił podczas 3 dni rywalizacji na górskich trasach!

 

 

Trasy są poprowadzone malowniczymi terenami Podhala, Polskiego Spiszu i Orawy.


       Dodatkowo zawodnicy walczą na premiach górskich Małopolski o tytuł najlepszego górala i góralki, a najlepsze zespoły o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej Terma Bania.

 

       Jeśli nie macie czasu startować w całym wyścigu, to dajemy Wam możliwość startu w jednym lub dwóch etapach w zależności od Waszego wyboru!

 

       Przy okazji ostatniego etapu na asfaltowej bieżni wokół Stadionu ,,Koło" w Nowym Targu odbywają się rowerowe zawody dla dzieci, cieszące się dużym zainteresowaniem.

 

Po każdym etapie lider/liderka ubiera żółta koszulkę, w której jedzie kolejny etap i walczy o jej utrzymanie!