Skip to main content

Bachledka zielona trasa

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie Szlak zielony  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 20 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Autor trasy Piotr Burda  
Galeria
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Bachledka SKI and SUN - Bachledka SKI and SUN (trasa okrężna)

Trasa rodzinna, idealna na rozpoczęcie przygody z ebikiem w górach.

Trasę rozpoczynamy od wypożyczenia ebików przy dolnej stacji kolejki gondolowej.

Wypożyczalnia dysponuje 28 rowerami elektrycznymi czeskiej firmy CRUSSIS z wydajnym napędem firmy BOSCH. Rowery dostępne są w wersjach 27,5`` i 29`` w różnych rozmiarach ramy. Koszt wypożyczenia roweru na cały dzień to 29 euro (cena na czerwiec 2022), cena zdecydowanie niższa od proponowanych przez polskie wypożyczalnie.

Wsiadamy na rowery, zakładamy kaski i wzdłuż Bachledowego potoku pniemy się w kierunku pięknych widoków. Trasa wiedzie głównie leśnymi ścieżkami, miejscami asfaltem. Na 4 km warto na chwilę zjechać do Zdiaru. Na trasie można odwiedzić muzeum wsi i zobaczyć jak wyglądało życie w typowej chacie. Wracamy na leśne trakty, zatrzymujemy się coraz częściej, nie ze zmęczenia. Powodem są widoki, jesteśmy między Tatrami i Pieninami. Czasem ujrzeć można Łomnicę by po chwili zauważyć po drugiej strony pienińskie Trzy Korony. Przejazd zajmuje około 2 godzin, zależy głównie od czasu poświęconego na zachwyty nad widokami.

Zataczamy koło, by po ostatnim podjeździe zakończyć trasę na górnej stacji gondolek. Tu obowiązkowy postój na coś słodkiego w nowoczesnej, ukrytej pod ziemią restauracji. i zjazd na dól, zjechac można oczywiście na rowerze lub gondolką

 

Zdjęcia z trasy Bachledka zielona trasa


Piękne widoki na Tatry i Pieniny
Piękne widoki na Tatry i Pieniny