CZERWONY SZLAK ROWEROWY WOKÓŁ GÓRY KALWARII
Góra Kalwaria
Ratusz miejski – ul. Lipkowska - Fortyfikacje – Wólka Dworska - Brześce – Wólka Załęska – Moczydłów – Kąty – Mikówiec – Wilczynek – Wola Dobieska - Krępa – Czarny Las – Cendrowice - Sobików – Czaplin – Linin – Pęcław – Jezioro Czerskie – Góra Kalwaria
Ratusz miejski z lat 1829-34 według projektu arch. Bonifacego Witkowskiego z poprawkami H. Marconiego (arkady kolumnowe), wybudowany przez J. Gładeckiego.
Restaurowany w latach 1919-1920 (herb miasta na ścianie frontowej). Zniszczony w czasie drugiej wojny światowej, odbudowany w latach 1950-51. Obecnie siedziba władz miejskich.Fortyfikacje - trzy żelbetonowe schrony z okresu I wojny światowej (znajdujące się niedaleko linii kolejowej). Schron obserwacyjny i dwa schrony bojowe.
Wokół obiektów pozostałości rowów strzeleckich. Brześce – tu znajduje się dwór z XVIII w., najprawdopodobniej wybudowany na starszych fundamentach. Być może przebudowany przez arch. Jana Jakuba Fontanę będącego właścicielem wsi w latach 1784-91. Budynek modrzewiowy, nakryty wysokim, mansardowym dachem. W pobliżu oficyna dworska i spichlerz murowany z XIX w. Wólka Załęska - cmentarz wojenny żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych w I wojnie światowej. Moczydłów - cmentarz z I wojny światowej. Pochowani są tutaj żołnierze rosyjscy polegli w latach 1914-15. Rozplanowany został jako kurhan o wymiarach 8,6 m × 2 m wzniesiony przed 1918 r. Obok cmentarza, zabytkowa kapliczka oraz znakomity punkt widokowy na dolinę Wisły.
Kąty - zbiorowa mogiła w kształcie kurhanu żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych w 1914 r. Spoczywa w nim 59 Niemców i 41 Rosjan. Cmentarz znajduje się w lesie około 200 m od trasy rowerowej. Prowadzi do niego oznakowana trasa. W bezpośrednim otoczeniu cmentarza bardzo dobrze zachowane ślady umocnień polowych z okresu I wojny światowej.
Mikówiec - cmentarz ewangelicki osadników niemieckich zał. w poł. XIX w.
Wilczynek - tu znajduje się park i dwór z lat 20. XX w. w stylu dworkowym. Od frontu portyk z 2 kolumnami toskańskimi. Obok dwa pomnikowe klony zwyczajne.
Wola Dobieska - cmentarz z I wojny światowej. Spoczywa tutaj 17 żołnierzy austriackich i 114 rosyjskich. Powstał w roku 1917. Cmentarz znajduje się w lesie około 300 m od trasy rowerowej. Prowadzi do niego oznakowana trasa.
Krępa - cmentarz wojenny z I wojny światowej. Założony w 1915 r. spoczywa na nim 10 Rosjan i 51 Niemców. Sobików - kościół parafialny pw. św. Stanisława Biskupa. Wzmiankowany w 1437 r. Wcześniejszy kościół był z 1670 roku, obecny jest z 1950 r. wybudowany na tym samym miejscu. Obok drewniana dzwonnica z XVIII w. Kościół otacza cmentarz przykościelny założony w XV w. We wsi znajduje się tez drugi cmentarz z XVIII w.
Na jego terenie kapliczka cmentarna z datą 1747 oraz kwatera poległych i rozstrzelanych żołnierzy polskich z II wojny światowej. Czaplin - dwór klasycystyczny w parku zabytkowym. Na skrzyżowaniu dróg zabytkowe kapliczki. Dwór znajduje się na terenie działającej spółdzielni produkcyjnej.
Linin - wiatrak typu koźlak z 1854 r., przeniesiony tu z Warszawy w 1917 r.
Pęcław - figura przydrożna ceglana, otynkowana. Na niej w stylu barokowym figura dzieciątka Jezus. Na wmurowanej tablicy data 1831 r.Jezioro Czerskie u podnóża zamku od strony wschodniej pomnik przyrody Jezioro Czerskie będące starorzeczem wiślanym. Błonia nadwiślańskie - pomnik upamiętniający dekorację żołnierzy pułków artylerii konnej Wojska Polskiego za zasługi wojenne z lat 1919 - 1920 przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w roku 1921.
Barokowa kaplica św. Antoniego z drugiej poł. XVIII w. Obok kaplicy źródełko z wodą pitną, któremu przypisywane są właściwości lecznicze.