Skip to main content

Na grodzisko w Żmijowiskach - Kazimierz Dolny

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie kolor szlaku  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Kazimierski Portal Internetowy
Kup akcesoria rowerowe
Przebieg trasy:

Kazimierz Dolny - Grodzisko Żmijowiska

Kazimierz – Dąbrówka – Dobre – Polanówka – Grodzisko Żmijowiska

Z rynku wyjeżdżamy na ulicę Nadrzeczną i kierujemy się na Opole Lubelskie. Gdy dojedziemy do skrzyżowania, skręcamy w prawo na Czerniawy. Przez kilkaset metrów jedziemy wąwozem w górę. Po drodze mijamy cmentarz żydowski z 2 poł. XIX wieku.
Gdy wyjeżdżamy z wąwozu, droga rozchodzi się w dwóch kierunkach. My kierujemy się na Wilków. Jak tylko wyjedziemy z Kazimierza rozpoczyna się Cholewianka, gdzie mieści się rozlewnia wód ’’Kazimierska’’. Przy drodze, którą jedziemy, rosną sady jabłoni i śliwek. Jadąc dalej, dojeżdżamy do wsi Dąbrówka. Przejeżdżamy przez wieś i nie zjeżdżamy z drogi.

Za Dąbrówką ciągną się sady jabłek. Rosną tak blisko szosy, że wystarczy się tylko zatrzymać, by po nie sięgnąć. Po niedługim czasie jazdy mijamy tablicę informującą nas, iż wjeżdżamy do gminy Opole Lubelskie. Droga wchodzi w las. Gdy z niego wyjeżdżamy i mijamy kolejne sady, szosa zaczyna biec w dół. Stąd jest dobry widok na okoliczne wsie i wioski. Na dole wjeżdżamy do miejscowości Dobre. Na skrzyżowaniu asfaltowych dróg skręcamy w lewo w kierunku Polanówki. Jak tylko wyjedziemy z wioski, po prawej stronie zobaczymy stawy. Dalej ciągną się przy szosie na zmianę: sady i pola uprawne, a na podporach rośnie chmiel.

Jadąc dalej, zbliżamy się do wsi Polanówka, gdzie dojeżdżamy do trasy Wilków – Karczmiska. My skręcamy w prawo, by po chwili skręcić w lewo w pierwszą napotkaną drogę gruntową, która jest jednocześnie oznaczoną trasą rowerową. Trzymając się niej, dojedziemy do rzeki zwanej Chodelką. Będąc przy rzece, przejeżdżamy przez most i skręcamy w lewo. Po kilku
minutach jazdy docieramy do grodziska Żmijowiska.