Skip to main content

Na rowerze MTB do hal górskich Hofer Alpl i Tuffalm

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 16,6 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
suedtirol.info
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Fiè allo Sciliar/Völs am Schlern

Celem tej wyprawy są dwie malowniczo położone górskie hale w Fiè/Völs – Tuffalm i Hofer Alpl. Podczas pierwszej części podjazdu rowerzystów kusi jezioro z kąpieliskami Völser Weiher, leżące na tle masywu Schlern.

Z dala od głównej drogi trasa prowadzi w górę przez San Costantino/St. Konstantin do Völser Weiher. Na początku jedzie się drogą asfaltową, potem drogą leśną. Trasa prowadzi do jeziora Huber Weiher, a potem w górę przez las aż na górską halę Tuffalm. Krótki zjazd przez górskie łąki, a potem znów podjazd – momentami bardzo stromą szutrową drogą – do najwyżej położonego punktu wyprawy, towarowej kolejki linowej przy schronisku Schlernhaus. Wytrawni kolarze bez trudu pokonają ten odcinek, podczas gdy mniej wprawni będą musieli prowadzić swoje rowery. Po przejechaniu kilku zakrętów w dół droga leśna przechodzi w szlak prowadzący do Hofer Alpl. Z Hofer Alpl zjeżdża się prosto do Umes/Ums. Zwieńczeniem wyprawy jest stara droga z Fiè do Umes.

Ta w przeważającej części szutrowa, sielska trasa prowadzi przez lekko pofałdowany teren obok starych gospodarstw do Fiè allo Sciliar/Völs am Schlern.