Skip to main content

Osowskie Jeziora

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 50.4 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
UM Sopot
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Sopot - Sopot

Wycieczkę rozpoczynamy przy ul. 23 Marca, na wysokości Uniwersytetu Gdańskiego. Stamtąd ruszamy w kierunku Sanatorium Leśnik, a następnie dojeżdżamy do Wielkiej Gwiazdy. Tam zmierzamy w kierunku Pętli Reja i Leśniczówki Gołębiewo. Żółtym szlakiem turystycznym przemykamy obok torów kolejowych, a następnie czerwonym szlakiem rowerowym udajemy się w kierunku Osowej. Objeżdżamy jezioro Wysockie i jezioro Osowskie, i odbijamy w kierunku zakładu górniczego, po którym pozostało kilka częściowo zrekultywowanych wyrobisk żwirowych. Warto nad jednym z nich przysiąść i chwilę odpocząć, napawając się ciszą okolicy.

 

Dalej jedziemy w kierunku lotniska, mijając dwa stanowiska obserwacji samolotów. Następnie przez Matarnię dojeżdżamy do Owczarni, gdzie ponownie przecinamy obwodnicę. Trójmiejski Park Krajobrazowy przemierzyć można Długą Drogą, lub odbić w lewo w kierunku Potoku Rynarzewskiego. Do centrum Sopotu wracamy leśnym odcinkiem ul. Reja, a wzdłuż ul. Armii Krajowej docieramy do miejsca, z którego wyruszyliśmy.

 

Dojazd na start możliwy jest z dowolnego miejsca w mieście. Osoby spoza miasta mogą rozpocząć pętlę na wysokości ul. Reja, gdzie dogodnie dojadą pociągami SKM. Pokonanie trasy nie wymaga specjalnego przygotowania.