Skip to main content

Pętla Reja

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 5.1 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
UM Sopot
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Sopot - Sopot

Pętla Reja jest leśną trasą sportowo-rekreacyjną w zachodniej części Sopotu. W całości przebiega ona utwardzonymi trasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jej atutem jest znaczna deniwelacja terenu, co czyni ją doskonałym miejscem codziennych treningów kolarskich. Istnieje możliwość pokonywania trasy wielokrotnie, tym samym zwielokrotniając jej dystans.

 

Trasa jest oznakowana, wyznaczony jest także linia startu mety i hektometraż przydatny przy codziennych treningach.

Składa się ona z 3 etapów:

Pierwszy-  około 1,5 kilometrowy podjazd wąską drogą asfaltową po słonecznej stronie leśnej doliny. Po obu stronach drogi ściany z młodego drzewostanu tworzą z niej malowniczy korytarz w zieleni.


Drugi – płaski odcinek o długości około 1,2 km. Miejsce na odpoczynek i regenerację mięśni. (przy drodze znajdują się dwa leśne parkingi). Prosta, szeroka droga pozwala delektować się widokami prześwietlonego lasu, malowniczego szczególnie w słoneczną pogodę.

Trzeci – Szybki zjazd serpentyną zaczynający się od 3 kilometra trasy. Las na tym odcinku jest ciemny, a droga, mimo iż szeroka, często bywa zawilgocona co wymaga od rowerzysty dodatkowej koncentracji.

Rowerzyści mają dwie trasy dojazdu: jedna wiedzie ze Świemirowa wzdłuż ul. Reja, druga zaś od strony ul. Spacerowej. Przy trasie znajdują się dwa parkingi leśne umożliwiające odpoczynek.