Skip to main content

Rowerem na Skowieszynek - Kazimierz Dolny

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie kolor szlaku  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Kazimierski Portal Internetowy
Kup akcesoria rowerowe
Przebieg trasy:

Skowieszynek - Kazimierz Dolny

Trasa: ul. Nadrzeczna – Kwaskowa Góra – Doły – Korzeniowy Dół – Wylągi – Skowieszynek

Jeśli zamierzasz wybrać się rowerem do Skowieszynka, wjedź na ul. Nadrzeczną w Kazimierzu i kieruj się na Opole Lubelskie. Po przejechaniu kilkuset metrów znajdziesz się na skrzyżowaniu przy ośrodku Arkadia. Jedź prosto ul. Kwaskowa Góra.  Przy jezdni znajduje się przydrożny krzyż i Stara Chata pochodząca z przełomu XVII i XVIII wieku. Jest ona zabytkiem klasy zerowej. Po przejechaniu prawie dwóch kilometrów dotrzesz do najpiękniejszego wąwozu w Kazimierzu – Korzeniowego Dołu.

Jadąc dalej po krętej asfaltowej ulicy w końcu wyjedziesz z Kazimierza, by po chwili znaleźć się w miejscowości Wylągi. Jest to nieduża, spokojna wieś będąca idealnym miejscem odpoczynku podczas rowerowej podróży. Zaraz za Wylągami rozpoczyna się podjazd pod górę. Wraz z początkiem podjazdu zaczyna się także las ciągnący się do Skowieszynka. Po drodze, w lesie miniesz po prawej stronie krzyż na betonowym cokole.

Gdy w końcu wyjedziesz z lasu i Twoim oczom ukaże się malownicze miejsce z pięknymi pagórkami, sadami owocowymi i pastwiskami, na których pasą się beztrosko konie, to znak, że już jesteś w Skowieszynku. Znajdziesz tu spokój i
wytchnienie.

Teren jest tutaj zróżnicowany – piękne pagórki, przydrożne drzewa, ciągnące się krzewy malin. Wyjątkowo piękne widoki rozciągają się ze szczytów tutejszych pagórków. Bajkowe krajobrazy sprawią, że sięgniesz po aparat fotograficzny, uwieczniając skowieszyńskie pejzaże na zdjęciach.