Skip to main content

Szlak rowerowy koloru zielonego

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie kolor szlaku  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 28.6 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Serwis informacyjny
Kup akcesoria rowerowe
Przebieg trasy:

Matysówka - Matysówka

Matysówka - Maria Magdalena - Borówki - Matysówka

0,0 KM - MATYSÓWKA GÓRNA - początek przy ostatnim przystanku autobusu miejskiego linii nr 5. Jedziemy na północ w stronę przysiółka Święty Roch. 2,4 KM - ŚWIĘTY ROCH - przystanek autobusu linii nr 16. Skręcamy w stronę przysiółka Stare Budy (na prawo).

3,8 KM - STARE BUDY - w pobliżu leśniczówki. Skręcamy z drogi asfaltowej na drogę gruntową w kierunku południowo-wschodnim (na prawo).

5,3 KM - NOWE BUDY - Skręcamy z drogi gruntowej na drogę utwardzoną w kierunku północno-wschodnim, w stronę wzniesienia Maria Magdalena 394 m n.p.m. (w lewo).

8,3 KM - WZNIESIENIE MARIA MAGDALENA (394 m n.p.m.) - zabytkowy kościółek z początku XVIII wieku; skrzyżowanie rowerowego szlaku i pieszego szlaku o kolorze czerwonym. Skręcamy w drogę gruntową w kierunku południowo-wschodnim, w stronę przysiółka Dwór (w prawo).

10,4 KM - DWÓR - przy drewnianym krzyżu. Skręcamy w drogę gruntową w kierunku południowym, w stronę przysiółka Marysiówka (w prawo).

11,2 KM - MARYSIÓWKA - gospodarstwo agroturystyczne z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku i noclegiem.

12,5 KM - KOZIA GÓRKA - przy krzyżu; wokół panorama Pogórza Dynowskiego. Jedziemy nadal prosto na południowy-wschód, w stronę wsi Wola Rafałowska.

14,6 KM - WOLA RAFAŁOWSKA - murowany kościół z 1891 roku. Skręcamy w drogę asfaltową w kierunku północno-zachodnim, w stronę przysiółka Chaładówka (na prawo).

16,5 KM - CHADAŁÓWKA - gospodarstwo agroturystyczne z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku i noclegiem. Skręcamy w drogę asfaltową w kierunku północno-zachodnim, a po 400 m w inną drogę asfaltową w kierunku południowo-zachodnim, w stronę przysiółka Jarząbki (w prawo i w lewo).

17,9 KM - JARZĄBKI - gospodarstwo agroturystyczne z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku i noclegiem. Jedziemy prosto na południowy-zachód w kierunku wsi Borówki (prosto).

19,6 KM - BORÓWKI - wzniesienie o wysokości 352 m n.p.m., z panoramą Pogórza Dynowskiego, m. in. Wilcze 508 m n.p.m. (w kierunku południowo-zachodnim); skrzyżowanie rowerowego szlaku i pieszego szlaku o kolorze niebieskim. Skręcamy w drogę asfaltową, później gruntową w kierunku północno-zachodnim, przez Borkowski Las i Zawodzie (w prawo).

21,7 KM - ZAWODZIE - przy krzyżu. Łagodnym łukiem skręcamy z kierunku północno-zachodniego na kierunek północno-wschodni do wsi Chmielnik Rzeszowski (łagodnie w prawo).

24,2 KM - CHMIELNIK - szkoła podstawowa i przystanek PKS do Rzeszowa. Skręcamy na zachód, drogą asfaltową w kierunku kościoła parafialnego pw. Św. Bartłomieja (Sanktuarium Maryjne) z 1742 roku i kalwarii poświęconej w 1996 r. (w lewo).

25,7 KM - CHMIELNIK - gospodarstwo agroturystyczne z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku i noclegiem. Skręcamy w inną drogę asfaltową w kierunku północno-zachodnim w stronę przysiółka Potoki (w prawo).

26,9 KM - POTOKI - gospodarstwo agroturystyczne z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku i noclegiem. Jedziemy nadal na północny-zachód (prosto).

28,6 KM - MATYSÓWKA GÓRNA - koniec rowerowego szlaku turystycznego o kolorze zielonym, przy ostatnim przystanku autobusowym linii nr 5.