Skip to main content

Szlak żółty (łącznikowy)

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie kolor szlaku  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 4 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Kup akcesoria rowerowe
Przebieg trasy:

Czarnów - Słomczyn

Czarnów - Słomczyn

Kabaty to część dzielnicy Ursynów. Pierwsza wzmianka o nich pochodzi z XIV w. W 1864 r. wieś włączono do gminy Wilanów. Po I wojnie światowej powstało tu
letnisko. W czasie II wojny światowej pobliskie lasy stanowiły miejsce działań Armii Krajowej i powstańców. Hitlerowcy dokonywali tu masowych mordów na
mieszkańcach Warszawy i więźniach Pawiaka. W 1951 r. Kabaty włączono do Warszawy.


Las Kabacki w 1980 r. został objęty ochroną jako rezerwat krajobrazowy imienia Stefana Szarzyńskiego. Nazwa ta upamiętnia wykupienie lasu z rąk prywatnych w 1938 r., które odbyło się z inicjatywy prezydenta Warszawy. W latach II wojny światowej las stanowił miejsce działania partyzantów i żołnierzy AK. W czasie powstania warszawskiego zrzucano tu dostawy żywności i broni. Znajdują się tu 100 letnie kompleksy leśne z pomnikowymi dębami. W Powsinie założono ogród botaniczny Polskiej Akademii Nauk i park rozrywki. W zachodniej części stoi Pomnik Ofiar Katastrofy Lotniczej samolotu „Tadeusz Kościuszko” z 9 maja 1987 roku.


Piaseczno to jedno z najstarszych miast Mazowsza. Prawa miejskie otrzymało w 1429 r. W XVI w. powstał kościół pw. św. Anny. W XIX w. wybudowano ratusz. Ważną atrakcją Piaseczna jest kolejka wąskotorowa. Warto obejrzeć dworzec z 1914 r. oraz skorzystać z przejażdżki kolejką w kierunku Tarczyna.
Baniocha leży w gminie Góra Kalwaria. Znajduje się tu kościół pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.


Chojnowski Park Krajobrazowy zajmuje równinny obszar urozmaicony pagórkami wydmowymi oraz doliną rzeki Jeziorki. Większą część parku pokrywają bory mieszane z przewagą sosny. W miejscowości Żabieniec znajduje się kompleks stawów, nad którymi zorganizowano miejsce postoju dla turystów z parkingiem, wiatami i placem zabaw. Tu bierze początek jedna ze ścieżek edukacyjnych parku.


Rezerwat „Uroczysko Stephena” utworzony został w 1989 r. Na jego terenie ochronie podlega zespół borów mieszanych i grądów wysokich.
Zalesie Górne powstało na początku XX w. w wyniku podziału gruntów Wólki Kozodawskiej.W 1939 r. powstała tu kaplica pw. św. Huberta. Na terenie uroczyska Zimne Doły urządzono „Linowy Park Przygody - Małpi Gaj”.
Rezerwat „Obory” powstał w 1979 r. Zajmuje 44,34 ha. Ten fitocenotyczny rezerwat Położony jest 1 km od Konstancina. Występujące tu okazy dębów mają ponad 200 lat. Przez rezerwat prowadzi żółty szlak pieszy z Konstancina do Góry Kalwarii.