Skip to main content

Top Biking Trail 5: THE STORIES BY THE WATER

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 237 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
OPOWIEŚCI ZNAD WODY
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

trasa okrężna

Od naleśników króla Nikoli, przez najdalej na południe wysunięty fiord Europy, po bagna Luizjany. Spanie na wieży, która rządzi słonecznymi dystansami. Wzdłuż największego jeziora na Bałkanach, przez magiczny las kasztanowy i stolicę piratów, do plaży nudystów i najstarszego drzewa w Europie. Czy szczęście może być mokre i słone, mrowić w oczach?

Pokonanie Trasy TT5 (podobnie jak innych tras Top Trail) nie jest łatwe. Do jej pokonania potrzebna jest jednak dobra, ale nie najwyższa kondycja - o wiele ważniejsze będzie pozytywne podejście, determinacja i dobre planowanie, tak aby na trudniejsze odcinki zawsze starczyło nam czasu. Tereny, przez które będziemy przejeżdżać, nie przestaną nas zachwycać i inspirować, a ostateczna nagroda - poezja podróżowania po egzotycznych terenach i radość z zobaczenia jednych z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze - będzie nieporównywalnie większa niż ilość wylanego potu. Każdy prawdziwy miłośnik przyrody wie, że to świetna okazja.
Przed wyruszeniem w drogę warto o tym wiedzieć:

Trasę można pokonać również z bagażem (sprzęt biwakowy itp.), ale ze względu na niektóre trudniejsze odcinki zalecamy, aby ciężar był jak najmniejszy - przy dobrym planowaniu zawsze można przenocować pod dachem, a ponadto zapasy jedzenia i wody nie muszą być większe niż na pół dnia. Woda dostępna we wszystkich źródłach na trasie jest dobra do picia. Minimum wyposażenia: mapa i kompas (a jeszcze lepiej urządzenie GPS), telefon komórkowy, latarka, podstawowe narzędzia rowerowe i zapasowa opona.

Szlak Top Trail 5 jest w pełni oznakowany drogowskazami, a z tej strony internetowej można pobrać dane GPS (zapisy śladów i punktów orientacyjnych), które ułatwią nawigację na trasie i uczynią ją bezpieczniejszą.

Bezpieczeństwo: poza wzmożonym ruchem na niektórych, dość krótkich odcinkach, nie ma wielu innych powodów do zmartwień - ta trasa w żadnym miejscu nie wchodzi w prawdziwą dzicz, a ludzie, których spotkamy, będą więcej niż życzliwi i chętni do pomocy.

Ruszajmy więc...

Pobierz folder z pełnym opisem trasy (w języku angielskim)

 

Zdjęcia z trasy Top Biking Trail 5: THE STORIES BY THE WATER