Skip to main content

Trasa Brennero/Brenner – Bolzano/Bozen

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 103 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Suedtirol
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Przełęcz Brennero - Bolzano

Region: Bressanone/Brixen i okolice | Miejscowość: Colle Isarco/Gossensass

Jazda południowo trolską trasą rowerową w regionie Valle Isarco/Eisacktal zapewnia zarówno emocje jak i piękne widoki. Delikatne pagórki, małe miasteczka i skarby kultury – wszystko to możemy zobaczyć, jadąc tą dobrze oznakowaną trasą aż do stolicy prowincji, Bolzano.

Nie ma się co martwić, że nie uda nam się wrócić do domu – dzięki połączeniem kolejowym i autobusowym oraz specjalnym biletom na pewno dojedziemy na miejsce. Ścieżka rowerowa Brennero zaczyna się na przełęczy Brenner i prowadzi dawną trasą kolejową lekko w dół aż do Vipiteno/Sterzing.

Oznaczoną ścieżką rowerową jedziemy częściowo po płaskim, a częściowo po lekko unoszącym się terenie przez malownicze wioski, maleńkie przysiółki aż do twierdzy Franzensfeste (Festung Franzensfeste), obok jeziora Vahrner See przez szlak kasztanowy aż do historycznego klasztoru Neustift (Kloster Neustift), a stamtąd do Bressanone/Brixen. Na odcinku z Bressanone do Bolzano znowu możemy jechać szybko przez wąski pas doliny Eisacktal, z przerwą w Chiusa/Klausen, miasteczku artystów słynącym ze wzgórza, na którym znajduje się klasztor Säben (Kloster Säben). Dalsza droga prowadzi ścieżką rowerową Brennero aż do stolicy prowincji, Bolzano. Długość całej trasy rowerowej z Brennero do Bolzano wynosi w sumie 96 km.