Skip to main content

Trasa rowerowa doliny Pustertal

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 103 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
www.suedtirol.info
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Brunico/Bruneck i okolice | Miejscowość: Chienes/Kiens

Ścieżka rowerowa doliny Pustertal (Pustertaler Fahrradweg) nadaje się w szczególności na rodzinne wycieczki rowerowe i wyprawy zarówno dla początkujących jak też zaawansowanych cyklistów.

Opis trasy: asfaltowa trasa rowerowa zaczyna się w Rio di Pusteria/Mühlbach i prowadzi przez miasteczka Vandoies di Sotto/Niedervintl, Vandoies di Sopra/Obervintl, Chienes/Kiens, Casteldarne/Ehrenburg oraz San Lorenzo di Sebato/St. Lorenzen do Brunico/Bruneck. Ten pierwszy odcinek o długości 25,5 km jest bardzo płaski.

Z Brunico prowadzi dalej przez Perca/Percha, Valdaora di Sotto/Niederolang, Valdaora di Mezzo/Mitterolang i Valdaora di Sopra/Oberolang, Novale/Ried, Villabassa/Niederdorf i Dobbiaco/Toblach aż do San Candido/Innichen. Drugi odcinek o długości 33,5 km także jest płaski i odpowiedni dla każdego rowerzysty. Trzeci odcinek prowadzi od San Candido przez Versciaco/Vierschach do Prato alla Drava/Winnebach, gdzie przecina się austriacko-włoską granicę.

Następnie trzeba jechać wzdłuż Drawy (Drau) do Lienz. Ostatni odcinek o długości 44 km jest bardzo łatwy, ponieważ opada w dół i doskonale nadaje się dla rodzin. Do punktu początkowego najlepiej wrócić pociągiem. Jeśli cała trasa okaże się zbyt długa, część z niej można pokonać na rowerze, a część pociągiem.