Skip to main content

Via Claudia Augusta

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 146 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Tyrol.pl
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Füssen (D/A) - Reschen (A/I)

Via Claudia Augusta prowadzi przez Tyrol w trzech etapach z Füssen na niemieckiej granicy, przez przełęcz Fern do Landeck i Nauders, aż po przełęcz Reschen na granicy włoskiej. Obie przełęcze można przebyć kursującym wahadłowo autobusem.

Podróżuj przez Tyrol śladami starożytnych Rzymian! Trasa rowerowa Via Claudia Augusta prowadzi przez historyczne miejsca, a rowerzyści mają okazję posilić się po drodze antycznymi przysmakami.

pokaż mniej

Około 2000 lat temu Rzymianie przez okres 60 lat budowali pierwszą drogę z prawdziwego zdarzenia, prowadzącą od Adriatyku do Augsburga. Zakrojona na ogromną skalę budowa ułatwiła cesarzowi Klaudiuszowi posyłanie swym wojskom posiłków oraz obrót towarami. Podróżując drogą, którą niegdyś maszerowały legiony, dzisiaj możecie poznać Tyrol z jego najpiękniejszej strony - w każdym razie na odcinku 130 km.

Kulinarna Via Claudia Augusta

Rowerowa podróż szlakiem Via Claudia Augusta ukazuje różne oblicza "kraju w górach". Zobaczycie z bliska prawdziwy Tyrol - nie tylko w bogactwie przyrody, ale także w pieczołowicie prowadzonych muzeach i w gospodach na skraju drogi. Ponad 30 lokali serwuje dawne potrawy, przyrządzone według oryginalnych przepisów. Komfort i smaki, jakie oferują, na pewno spodobałyby się dawnym imperatorom.