Skip to main content

Wzdłuż trójmiejskich rzek

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 39.3 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
UM Sopot
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Sopot - Sopot

Trasa prowadzi wzdłuż potoków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Charakteryzuje się dużą liczbą przewyższeń oraz kilkoma mokrymi przeprawami przez rzekę.

 

Wycieczkę rozpoczynamy w Sopocie przy ul. Reja, gdzie po lewej stronie możemy nacieszyć oczy malowniczym stawem. Po dojechaniu do końca ogródków działkowych skręcamy w lewo i dalej poruszamy się czarnym szlakiem aż do ul. Spacerowej. Dojeżdżamy drogą szutrową do Owczarni, a następnie kierujemy się Doliną Świeżej Wody wzdłuż Prochowego Potoku do oliwskiej Kuźni.

 

Kolejnym odcinkiem jest Droga Marnych Mostów, którą poruszamy się wzdłuż Potoku Czystej Wody. Po dojechaniu do Starego Ogrodu skręcamy w Dolinę Zajączkowskiego Potoku, a następnie w Dolinę Bobrów, którą dotrzemy do Złotej Karczmy.

 

Ze Złotej Karczmy kierujemy się do Sanktuarium Matemblewskiego, przy którym przepływa Potok Strzyża – jedziemy wzdłuż niego aż do źródeł. Potem odbijamy w lewo, a po przekroczeniu torów kolejowych wracamy drogami dawnego poligonu wojskowego. Z poligonu zjeżdżamy przez Matemblewo i Al. Żołnierzy Wyklętych.  Ulicą Wita Stwosza dojeżdżamy do Oliwy, gdzie mijając stawy potoku oliwskiego trafiamy na trasę nadmorską. Do centrum Sopotu wracamy wzdłuż plaży.

 

Na miejsce startu trasy dojedziemy komfortowo drogami rowerowymi zarówno z Sopotu jak i Gdańska czy Gdyni. Możliwy też dojazd pociągami SKM do stacji Sopot Wyścigi.