Skip to main content

Zeblas Singletrail-Tour

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana NIE  
Długość trasy 33 km   
Trasa dla roweru BRAK INFORMACJI  
Poziom trudności trasy BRAK INFORMACJI  
Austria.info
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Ischgl - Ischgl

Sprawne hamulce są dziś nieodzowne, ponieważ od najniższego (1359 m.n.p.m.) do najwyższego (2853 m.n.p.m.) punktu trasy dzieli nas 1,5 km, z czego zaledwie 401 m wjeżdżamy pod górę.

Przed nami około dwóch godzin ciężkiego treningu, więc postanawiamy wrzucić coś na ząb w restauracji "salz & pfeffer" na Silvrettaplatz, skąd później mamy już tylko kilkadziesiąt metrów do kolejki liniowej. Możemy tu wybierać między kuchnią włoską, francuską i oczywiście austriacką. Co więcej, sami możemy z naszego stolika rzucić okiem na kuchnię, która z wdziękiem wkomponowana jest w wystrój sali.

Zanim zjedziemy musimy najpierw... wjechać! Ale nie martwimy sie o to, bo na punkt startowy zawiezie nas kolejka liniowa przy Silvrettaplatz 2. Sami (wciąż przyjemnie najedzeni i może nieco rozleniwieni) wybieramy łatwiejszą drogę dla freeride’owców. Zwolennicy intensywnego treningu na rowerach górskich, by wprawić się w nastrój i popracować nad kondycją, mogą jednak wziąć kurs na naprawdę ciężki wjazd przez Heidelberger Runde. Na szczycie na wszystkich czeka zjazd, składający się w głównej mierze z zapierającego dech w piersi singletrailu. Należy on do jednych z najlepszych w Ischgl. Przy zjeżdżaniu musimy jednak pamiętać o tym, by zachować bezpieczny odstęp między sobą, gdyż trasa jest kręta i stroma!

Najpierw zjeżdżamy trasą z Greitspitz, skąd rozpościera się przed nami wspaniała górska panorama. Dalsze 9,5 kilometra to legendarne szlaki Salaaser, Zeblasjoch i w końcu sam Zeblastrail - niezbyt trudne, choć wymagające koncentracji i napiętych mięśni, zawsze do zjechania na popularnym „flow”. Trasa doskonale nadaje się dla tych bardziej kreatywnych rowerzystów. Można do woli kombinować, wjeżdżać łagodnie pod górkę, na przykład gdy skręcimy w lewo do Heidelberger Hütte, zawracać i zjechać szlakiem do Bodenalpe, albo zakończyć jeżdżenie w Ischgl.