Skip to main content

Znad Dunajca do Bachledki

Informacje o trasie
Oznaczenie w terenie brak oznakowania lub trasa łaczy wiele szlaków  
Trasa zweryfikowana TAK  
Długość trasy 52 km   
Trasa dla roweru MTB  
Poziom trudności trasy Trudna  
Autor trasy Piotr Burda  
Galeria
Kup akcesoria rowerowe
Informacje z pliku GPX   
Długość z GPX   
Minimalna wysokość   
Maksymalna wysokość   
Suma podjazdów   
Suma zjazdów   
Pobierz plik GPX
Przebieg trasy:

Dunajec (miejsce zakończenia spływu) - Bachledka

Drogę powrotną zaczynamy tam, gdzie kończy się nasz spływ Dunajcem. UWAGA, trasa nie jest trudna technicznie, jest mozolna, prawie cały czas pod górę. Widoki rekompensują trudy

Odbieramy rowery od uprzejmych organizatorów raftingu i piękną trasą po słowackim brzegu Dunajca wracamy do Bachledki. Po drodze mijamy spławiane flisackie tratwy, pontony i kajaki. Jedziemy w górę rzeki, nachylenie jest tak delikatne, że kilka kilometrów do czerwonego Klasztoru pokonuje się bez zmęczenia.

W Czerwonym Klasztorze (9 km) obowiązkowy postój na ciastko (polecam strucle z bitą śmietaną - daje kopa energii), kawę i zimne napoje. Warto też zaopatrzyć się w zapas wody na powrót, czeka nas jeszcze ponad 40 km żmudnej drogi pod górę.

Po postoju wracamy na szlak by po kilkuset metrach przejechać Mostem Przyjaźni na Polską stronę. Przed nami Velo Dunajec, przejedziemy wzdłuż zbiornika Sromowce skąd dostrzec można zamek w Niedzicy, trasa do Niedzicy prowadzi wzdłuż Dunajca, miejscami korzystamy z dróg publicznych. Za Niedzicą przez kilkanaście kilometrów jechać będziemy drogami publicznymi. Na Słowację wracamy niepostrzeżenie, nie ma tu śladu po granicy. Na 36 km opuszczamy drogę asfaltową i szutrowo leśnymi ścieżkami jedziemy pod górę, mimo zmęczenia warto rozglądać się wokół, widoki są przepiękne. Tatry, Pieniny i Ty.

Trasę kończymy w restauracji na górnej stacji gondolek, przerwa na zasłużony posiłek, w końcu dziś zrobiliśmy ponad 70 km na rowerach i prawie 10 km po Dunajcu, wiosłując na pontonach.

 

Zdjęcia z trasy Znad Dunajca do Bachledki


Niepostrzeżenie wracamy na Słowację
Niepostrzeżenie wracamy na Słowację
Zapora w Niedzicy
Zapora w Niedzicy
Kojce dla psów
Kojce dla psów