Trasy rowerowe w Dusznikach-Zdroju

Trasa Rowerowa Duszniki Zdrój do Podgórza (opcja nr 1)

Długość: km
Przebieg trasy: Duszniki Zdrój - Duszniki Zdrój
Region:
dolnośląskie

Duszniki Zdrój (plac Warszawy) - ul. Krakowska - ul. Wybickiego - Park Zdrojowy - Podgórze - Czarny Staw - Park Zdrojowy - al. Chopina - al. Sybiraków - plac Warszawy


Trasa rozpoczyna się na pl. Warszawy skąd kierujemy się na ul. Krakowską na Rynek, a następnie wjeżdżamy w ul. Wybickiego. Natomiast ul. Wybickiego zjeżdżamy do skrzyżowania z ul. Orzechową, a następnie kierujemy się na „Ścieżki Zdrowia". Jadąc „Ścieżkami Zdrowia" mamy możliwość podziwiania malowniczego krajobrazu Parku Zdrojowego, który rozpościera się po lewej stronie. Co kilkanaście metrów znajdują się miejsca do odpoczynku. Trasa nie posiada trudnych podjazdów. Mniej więcej w połowie drogi skręcając w lewo (droga łączy się z czerwonym szlakiem pieszym) którym dojedziemy do końca Parku Zdrojowego, wyjeżdżając na drogę (asfaltową) prowadzącą na Podgórze.
Tam też czerwony szlak pieszy przechodzi w niebieski i czarny szlak rowerowy. Po lewej stronie zobaczymy pięknie odrestaurowany Czarny Staw. Przejeżdżamy przez alejki biegnące wokół stawu i kierujemy się do Parku Zdrojowego. Jadąc jedną z głównych alei, koło Kolorowej Fontanny, mijamy po prawej stronie Pijalnię Wód Mineralnych, a następnie po lewej stronie Dworek im. F. Chopina, wjeżdżamy na al. Chopina. Przejeżdżamy przez przejście dla pieszych i kierujemy się w stronę ul. Klubowej, a następnie al. Sybiraków (niebieskim szlakiem rowerowym) aż do pl. Warszawy.
Trasa rowerowa przebiega drogą asfaltową i pokrywa się z pieszymi szlakami turystycznymi oraz drogą udostępnioną dla pojazdów. Trasa częściowo znakowana.