Trasy rowerowe w Dusznikach-Zdroju

Trasa Rowerowa z Dusznik Zdroju do Szczytnej (opcja nr 6)

Długość: km
Przebieg trasy: Duszniki Zdrój - Szczytna
Region:
dolnośląskie

Duszniki Zdrój (pl. Warszawy) - ul. Sprzymierzonych - Chłopska Góra - Szczytna - Chłopska Góra - ul. Sprzymierzonych - pl. WarszawyTrasa przejazdu rozpoczyna się na pl. Warszawy niedaleko sklepu firmowego „Piekarnia Precel", następnie biegnie ulicą Wojska Polskiego, gdzie dojeżdżamy do skrzyżowania ( po prawej stronie zostawiamy parking strzeżony) i skręcając w lewo kierujemy się ul. Sprzymierzonych, do skrzyżowania z międzynarodową trasą E-8 (gdzie wyjeżdżamy obok Muzuem
Papiernictwa) , przecinając ją kierujemy się na wprost pod górę podjazd ok. 1 km w kierunku Szczytnej ( po lewej stronie zostawiamy cmentarz). Jest to stara droga łącząca Duszniki Zdrój ze Szczytną , biegnąca przez Chłopska Górę. Jadąc tą drogą omijamy ruchliwą szosę nr 8, natomiast po lewej stronie możemy podziwiać piękne widoki fragment panoramy Dusznik Zdroju i otaczające je wzgórza.
Do Szczytnej dojeżdżamy do krzyżówki z trasą E-8 przed nami widać wiadukt kolejowy, za którym skręcamy na krzyżówce w lewo i dojeżdżamy do centrum Szczytnej, gdzie po krótkim odpoczynku, czy zwiedzeniu Kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela, ruszamy w drogę powrotną np. w/g opcji nr 7.
Trasa rowerowa przebiega drogą asfaltową i pokrywa się z drogą udostępnioną dla pojazdów. Trasa bez znaków szlaków rowerowych.