Trasy rowerowe w Dusznikach-Zdroju

Trasa Rowerowa z Dusznik Zdroju do Szczytnej przez Złotno (opcja nr 7)

Długość: km
Przebieg trasy: Duszniki Zdrój - Szczytna
Region:
dolnośląskie
Oznaczenie trasy rowerowej

Duszniki Zdrój (pl. Warszawy) - ul. Krakowska - Rynek - ul. Słowackiego - Złotno - SzczytnaTrasa rozpoczyna się na pl. Warszawy skąd kierujemy się na ul. Krakowską dalej do Rynku (bez znaków), który objeżdżamy kierujemy się na ul. Słowackiego zjeżdżamy w dół, i dojeżdżamy do skrzyżowania z trasa E-8, którą przecinamy kierując się dalej prosto ul. Słowackiego, po przejechaniu ok. 200 m. dojeżdżamy do nietrudnego podjazdu gdzie dojeżdżamy do kolejnej krzyżówki na której jadąc skręcamy w prawo, aby na kolejnej kierować się na Złotno. Kierując się znakami docieramy do kulminacji wzniesienia skąd rozpoczyna się łagodny podjazd długości około 2 km do Złotna a po lewej stronie zostawiamy Słoszów Mijamy przejazd kolejowy, (kierujemy się w/g znaków) na rozwidleniu dróg skręcamy w lewo znów kolejny podjazd, w kierunku Złotna po przejechaniu kolejnego km, dojeżdżamy do rozwidlenia dróg skręcamy w lewo, przejeżdżając przez Złotno. Przejazd przez Złotno w kierunku Szczytnej odbywa się dość wąską drogą asfaltową. Jednak przejechanie tej trasy umożliwia nam podziwianie pięknego krajobrazu, między innymi na wysokości OW "Pd Skałką" (na samym zakręcie) znajdują się ciekawe formy skalne tzw. "Skalne Grzybki".
Dalej po drodze zjeżdżając do centrum Szczytnej możemy zatrzymać się w Zajeździe „Czarny Koń" na odpoczynek. Jadąc dalej prosto praktycznie zjeżdżamy do centrum Szczytnej, gdzie po kolejnym krótkim odpoczynku, czy zwiedzeniu Kościoła p.w. św. Jan Chrzciciela, ruszamy w drogę powrotną np. w/g opcji nr 6.
Trasa rowerowa przebiega drogą asfaltową i pokrywa się z drogą udostępnioną dla pojazdów. Trasa rowerowa częściowo znakowana.