Trasy rowerowe w Gdańsku

Wycieczka po Lasach Trójmiejskich

Długość: km
Przebieg trasy: Wrzeszcz - Oliwa
Region:
pomorskie

Wrzeszcz - Oliwa


Startujemy z Wrzeszcza, jedziemy wzdłuż ulicy Słowackiego - najlepiej chodnikiem ponieważ uciążliwość ze strony kierowców samochodów jest tu znaczna. W okolicach zerwanego mostu, wjeżdżamy na nową ścieżkę rowerową i następnie na skrzyżowaniu Słowackiego z Potokową, skręcamy na ścieżkę rowerową biegnącą w kierunku Moreny.

Na najbliższym skrzyżowaniu gdy ścieżka rowerowa się kończy, przejeżdżamy na drugą stronę ulicy i wjeżdżamy w skręcającą ulicę Potokową. Dalej jedziemy ulicą Matemblewską i na pętli autobusowej skręcamy w lewo. Przejeżdżamy obok sanktuarium w Matemblewie i dalej jadąc nową ścieżka rowerową dojeżdżamy do Złotej Karczmy.

Następnie przez około 800 m. jedziemy szosą w stronę Rębiechowa i za pierwszym skrzyżowaniem za obwodnicą skręcamy w lewo na szosę prowadzącą do Kokoszek, po ok. 600 m zjeżdżamy w lewo w polną drogę, która prowadzi nas do malowniczego kościółka w Matarni.

Aby dojechać do Doliny Radości wracamy do ulicy Słowackiego, jadą po lewej stronie szosy mijamy Złotą Karczmę i wjeżdżamy na ścieżkę pieszo rowerową i po ok. 400 m. jadąc w stronę Wrzeszcza skręcamy w lewo wjeżdżamy w leśną drogę asfaltową prowadzącą do Doliny Radości. Po kilkunastu minutach jazdy w dół asfaltową drogą. Dojeżdżamy do Doliny Radości - tutaj skręcając w lewo można udać się na jedną z licznych polan aby odpocząć po trudach wycieczki. Albo skręcając w prawo jechać dale w stronę Oliwy, Po kilkunastu minutach dojeżdżamy do Starej kuźni w Oliwie którą można zwiedzać. Skręcając dalej w prawo w ulicę Kwietną dojedziemy do średniowicznej bramy i zabudowań klasztoru w Oliwie.