Booking.com

Trasy rowerowe w Lesznie

Trasa nr 10 "Osiecka Pętla Crossowa"

Długość: 43 km
Przebieg trasy: Ziemnice - Kąkolewo
Region:
wielkopolskie
Oznaczenie trasy rowerowej

KĄKOLEWO - FRANKOWO - ŚWIERCZYNA - ZIEMNICE - WOJNOWICE - POPOWO - DRZECZKOWO - WOLKOWO - WYCIĄŻKOWO - KĄKOLEWO


Jest to ciekawa trasa, która umożliwia zwiedzanie gminy Osieczna. Trasa jest trudna, z elementami crossu. Umownie możemy ją rozpocząć w każdej z miejscowości i w każdym punkcie szlaku, gdyż całość stanowi pętlę. My wystartujemy z Kąkolewa w kierunku Dobramyśli, przez Frankowo.

Za Frankowem udajemy się w trudniejszy teren, pełen wzniesień i uskoków terenu (morena czołowa), oznaczony na mapie jako - cross. Dalej zmierzamy przez pola do Świerczyny. Tutaj, skręcamy na skrzyżowaniu w prawo i jedziemy w kierunku Bojanic, ale na skrzyżowaniu ( 2,6 km ), skręcamy w lewo w kierunku Kleszczewa. Podziwiamy pagórkowaty teren, przypominający obszary podgórskie.

Jazda po stromych zakrętach może dostarczyć nam wielu emocji. Z Kleszczewa jedziemy w kierunku Ziemnic, a potem Wojnowic. To już połowa trasy.

Z Wojnowic jedziemy dalej do Witosławia, po drodze mijamy po lewej jezioro Witosławskie, a po prawej jezioro Wojnowickie. Dalej jedziemy, przez Popowo w kierunku Drzeczkowa. Trzymając się szlaku, udajemy się do Wolkowa i dalej do Wyciążkowa. W Wyciążkowie kierujemy się na Trzebanię.

Przekraczamy ostrożnie drogę Leszno - Osieczna i wjeżdżamy do Trzebani. Stąd, udajemy się naszym szlakiem przez piękne tereny leśne z powrotem do Kąkolewa, gdzie kończymy trasę.