Booking.com

Trasy rowerowe w Lesznie

trasa nr 33 "Szlak Konwalii"

Długość: 23 km
Przebieg trasy: Wieleń - Wieleń
Region:
wielkopolskie

Wieleń - Osłonin - Olejnica - Perkowo - Przemęt - Błotnica - Radomierz - Górsko - Olejnica - Osłonin - Wieleń


 Podczas wycieczki warto zobaczyć Wyspę Konwaliową,. Torfowisko nad Jeziorem Świętym.,l odwiedzisz kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie oraz Galerię Ptaków Mariana Murka w Górsku. Ruszamy z przystanku PKS w Wieleniu i jedziemy do Osłonina. Tu, tuż przed figurą skręcamy w prawo w ulicę Polną.

Za wsią, przed niewielkim wzniesieniem, skręcamy w lewo, a na leśnym skrzyżowaniu, z droga prostopadłą, skręcamy w prawo. W Olejnicy skręcamy w prawo na drogę asfaltową i tuż przed mostem w lewo-na ścieżkę dydaktyczną. Jedziemy cały czas prosto, a na skrzyżowaniu drogą 0/7 do Leśniczówki Perkowo. Znajduje się tu taras widokowy na Wyspę Konwaliową.

Wśród pól jedziemy do Perkowa, a stąd drogą asfaltową do Przemętu. W miejscowości tej warto odwiedzić kościół p.w. św. Jana Chrzciciela. Na skrzyżowaniu koło stawu skręcamy w kierunku Wielenia. Dojeżdżamy do Błotnicy, a stąd do Radomierza. Tu na skrzyżowaniu skręcamy w kierunku Górska. W miejscowości tej polecamy odwiedzić Galerię Ptaków Mariana Murka.

Na skrzyżowaniu „przy krzyżu” skręcamy w prawo i drogą asfaltową jedziemy do Olejnicy. Skręcamy w lewo do Wielenia. Za mostem wjeżdżamy do lasu-w trzecią drogę w prawo-i docieramy do Rezerwatu Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Jedziemy drogą wzdłuż jeziora i na skrzyżowaniu przy tablicy „Rezerwat” skręcamy w lewo. Na drodze asfaltowej w prawo i wracamy do Wielenia.