Booking.com

Trasy rowerowe w Lesznie

Trasa nr 35 "Szlak Górski"

Długość: 22 km
Przebieg trasy: Przemet - Przemęt
Region:
wielkopolskie

Przemęt - Siekówko - Siekowo - Kluczewo - Bucz Nowy - Bucz Dębina - Przemęt


Podróż tą trasą to okazja, aby zobaczyć pałac w Siekowie, odwiedzić Starą Chatę u Kowola, kościół p.w. św. Barbary oraz pałac w Buczu. Trasa prowadzi przez tereny bardzo pofałdowane, dając możliwość podziwiania pięknych widoków. Wyprawę zaczynamy w Przemęcie na przystanku PKS. Stąd jedziemy w kierunku Wolsztyna i skręcamy w drogę do Siekówka. Potem dojeżdżamy do Siekowa. Tu po lewej stronie drogi zobaczyć możemy pałac oraz otaczający go przepiękny park.

Przejeżdżamy przez wieś i koło krzyża skręcamy w prawo w polna drogę. Jedziemy prosto. Przy leśnym krzyżu skręcamy w prawo. Droga tą dojeżdżamy do Kluczewa. Tu wart odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne Stara Chata u Kowola, znajdujące się po lewej stronie, tuż przy wjeździe do wsi. W Kluczewie trzymamy się drogi asfaltowej-przy budynku straży pożarnej skręcamy w prawo. Tuz za wsią zjeżdżamy z asfaltu w lewo, w polną i zaraz ponownie prawo. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej w Buczu Nowym, a następnie kierujemy się prosto do Bucza.

Po lewej stronie mijamy kościół św. Barbary i wkrótce, przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie, piękny pałac. Na kolejnym wybieramy drogę w kierunku Boszkowa. Gdy dojedziemy do siedziby firmy Łabimex, koło krzyża skręcamy w prawo, w drogę polną. Teraz cały czas prosto aż do samego Przemętu. Wyjeżdżając na drogę asfaltową skręcamy w lewo i wracamy do centrum Przemętu.