E-bike – austriackie trasy dla początkujących

Autor: |

 

Chcesz wsiąść na e-bike'a? Austriacka infrastruktura do jazdy na rowerze elektrycznym jest bardzo rozwinięta. W samych Alpach Kitzbühelskich i łańcuchu górskim Kaisergebirge znajduje się 89 wypożyczalni rowerów elektrycznych, 77 punktów wymiany baterii i ponad 1000 km tras.

Aby rozpocząć urlop na rowerze elektrycznym krótką, ale ekscytującą przejażdżką, dla odwiedzających, którzy po raz pierwszy chcą przejechać się na e-biku, lub dla turystów przejeżdżających tranzytem i pragnących przejechać na rowerze tylko jedno popołudnie w trakcie podróży, oto cztery śmiałe i malownicze trasy o długości poniżej 20 km. 

Olympiaregion Seefeld: Trasa 551, 11,6 km 

Szlak ten jest jednym z najpopularniejszych w regionie, prowadzi przez obszar, który kiedyś został uznany za najpiękniejsze miejsce w Tyrolu przez brytyjski program telewizyjny "9 Places, 9 Treasures". Rozpoczyna się od łagodnego wjazdu na leśną ścieżkę, z której roztacza się przepiękna panorama, a następnie biegnie wzdłuż rzeki Leutasche Ache, mijając urokliwe chaty Gaistal i Tillfussalm moutnain. Rowerzyści mogą zatrzymać się nad jeziorem Seebensee, aby coś przekąsić  w Seebenalm lub wybrać się na półgodzinny spacer do Coburger Hütte, aby skosztować wyśmienitego regionalnego jedzenia i podziwiać wspaniałe widoki na krystalicznie czyste jeziora Drachensee i Seebensee, aż do majestatycznej góry Zugspitze.

 

Saalbach Hinterglemm: Wetterkreuz Tour, 13,3 km 

Jeśli wybierasz się na wakacje do Saalbach Hinterglemm, to jest szansa, że już teraz traktujesz rowery dość poważnie. Ten region SalzburgerLand jest światowym liderem w kolarstwie górskim, co sprawia, że jest to najlepszy wybór na przygody na rowerze elektrycznym - i ta wycieczka jest świetną trasą relaksacyjną, z którą można rozpocząć podróż na dwóch kółkach. Wyciąg Reiterkogel (w pełni przystosowany do transportu rowerów) zawiezie kolarzy na wysokie szczyty, na których czeka piękna, stosunkowo płaska trasa z krótkim podjazdem na platformę widokową. Alpejskie chaty takie jak Reiteralm, Rosswald Hütte i Wieseralm zapraszają po drodze rowerzystów na drinki i przekąski.

Karyntia: Jezioro Ossiach do jeziora Wörthersee, 17,8 km 

Karyntia jest znana jako "kraina jezior". Wiele zbiorników wodnych w Karyntii ma jakość wody pitnej, a w słoneczne lato osiągają temperatury powyżej 25°C - idealne do kąpieli. Ta trasa rowerowa prowadzi od jeziora Ossiach, na którym można oglądać windsurferów i paralotnie, do największego w prowincji jeziora Wörthersee. Szlak prowadzi po dobrze oznakowanej trasie, przecinając zalesione pasmo górskie Ossiacher Taurern i skalujące się szczyty na wysokości do 1069 m n.p.m.. Trasa ta jest krótka, ale sportowa i nagradza rowerzystów spektakularnymi widokami i możliwością ochłodzenia się w jednym z najpiękniejszych jezior w regionie.

Vorarlberg: Kriegerhorn Tour, 16,4 km 

Kriegerhorn Tour to bardziej wymagająca trasa rowerowa o długości poniżej 20 km, z którą poważni rowerzyści mogą rozpocząć swój rowerowy urlop. Jeźdźcy kierują się z Oberlech do Grubenalpe przez punkt widokowy Tannegg, a następnie dalej w górę do Kriergeralpe. Rowerzyści mogą się tu zatrzymać na poczęstunek i pyszne jedzenie . Na następnym odcinku, mijającym zbiornik wodny i zaporę, warto zwrócić uwagę na "Chluppę" - kamienny mur wzniesiony w 2010 roku, w którym na każdym kamieniu widnieje imię i nazwisko oraz rok urodzenia mieszkańca Lech Zürsa am Arlberga. Na koniec rowerzyści podbijają górę i docierają do krzyża szczytowego Krigerhorn. Tutaj można odetchnąć i podziwiać widoki, a w nadchodzących dniach czekają na nich kolejne przygody na e-biku

Rowerem elektrycznym po Austrii

Trasa Wetterkreuztrail w Salzburger Saalachtal (fot. SalzburgerLand Tourismus)
Trasa Wetterkreuztrail w Salzburger Saalachtal (fot. SalzburgerLand Tourismus)
Trasa - Karynckie jeziora (fot. Region Villach Tourismus GmbH Martin Hofmann)
Trasa - Karynckie jeziora (fot. Region Villach Tourismus GmbH Martin Hofmann)
Gruene Ring w Lech (fot. Oesterreich Werbung Daniel Gebhart de Koekkoek)
Gruene Ring w Lech (fot. Oesterreich Werbung Daniel Gebhart de Koekkoek)

Wybór redakcji: