Puchar Świata E-Bike dla każdego w Ischgl

Autor: |

14 sierpnia 2021 roku w Ischgl poznamy Mistrza Świata E-Bike. Największy na świecie wyścig e-bike'ów wystartuje w dwóch kategoriach, "Everyone" i "Elite". Rowerzyści od 10 roku życia mogą wziąć udział w otwartym E-Bike World Cup for Everyone. E-rowery są dostępne do wypożyczenia na miejscu. Rejestracja jest już otwarta.

Każdy może zostać Mistrzem Świata E-Bike w Ischgl w sierpniu 2021 roku, młody czy stary, amator czy profesjonalista.

Jak to możliwe? W dniach od 13 do 14 sierpnia 2021 r. w Ischgl po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Świata E-Bike dla każdego. Największy na świecie wyścig e-bike'ów odbędzie się w dwóch klasyfikacjach na dwóch różnych trasach - "Elite" i "Everyone".

Zasady są proste: "W kategorii 'Elite' najszybszy rowerzysta zostaje ogłoszony mistrzem świata, podczas gdy uczestnicy w kategorii 'Everyone' rywalizują o złamanie trzech limitów czasowych (Gold, Silver i Bronze). Po złamaniu jednego z trzech zdefiniowanych limitów czasowych e-rowerzyści otrzymują oficjalny złoty, srebrny lub brązowy medal Mistrzostw Świata w kategorii " Everyone "", wyjaśnia dr Markus Mitterdorfer (E-Bike Federation).

Każdy, kto przekroczy złoty limit czasowy, zostaje uznany za mistrza świata. Oprócz medalu w odpowiedniej kategorii " Everyone " lub osiągniętego rankingu w ogólnej kategorii "Elita". Najlepsi w każdej grupie wiekowej będą również wyróżniani w zależności od płci i kategorii wyścigu.

24-kilometrowa trasa kategorii "Everyone" prowadzi szerokimi szlakami, charakteryzującymi się pięknymi widokami i imponującym górskim tłem, pokonując 693 m przewyższenia.

Uczestnicy w kategorii "Elite" dają z siebie wszystko na wymagającej technicznie trasie o długości 32 km ze stromymi podjazdami i spektakularnymi pojedynczymi szlakami, pokonując 1025 m przewyższenia. Jeśli chodzi o rowery elektryczne: wszystkie standardowe rowery górskie elektryczne (Pedelecs) są dopuszczone do wyścigu ze wspomaganiem pedałowania do max. 25 km/h, moc silnika max. 250 wat i mocą baterii max. 800 wat. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do poddania się kontroli technicznej (Bike Check) przed startem w dniu wyścigu. Uczestnicy, którzy nie posiadają własnego roweru elektrycznego, mogą go wypożyczyć na miejscu.

Wszystkie informacje o programie, trasach, cenach i rejestracji można znaleźć na stronach: www.ebikewm.com lub www.ischgl.com.

Uczestnicy, którzy już zdecydowali się na udział w Pucharze Świata E-Bike, mogą sporo zaoszczędzić: rejestracja do 28 lutego 2021 r. i koszt 59 euro z własnym rowerem lub 79 euro z wypożyczeniem e-bike'a. Rejestrując się do 6 sierpnia 2021 r. zapłacisz 69 euro lub 89 euro. A od 7 sierpnia opłaty wynoszą odpowiednio 79 euro lub 99 euro.

Wybór redakcji: