Rower elektryczny - najlepsze rozwiązanie w obecnych czasach?

Autor: |

Jednoślady z napędem elektrycznym są coraz bardziej przystępne dla większych ilości użytkowników, dzięki czemu każdego roku możemy zaobserwować ich rosnącą ilość na drogach i ścieżkach rowerowych. Takie modele doskonale sprawdzają się u osób w każdym wieku, a ich różne typy pozwalają na dobór wersji dopasowanej do potrzeb użytkownika. Dziś dowiemy się u kogo rowery elektryczne sprawdzą się najlepiej i dlaczego warto stawiać właśnie na modele z elektrycznym napędem.

Rowery elektryczne sposobem na przesiadkę z samochodu

Wiele osób, które na co dzień dojeżdżają do pracy, sklepu, czy w inne miejskie destynacje, samochodem widzi jedyną szansę na zmianę sposobu transportu właśnie w rowerze elektrycznym. Nie każdy ma doskonałą formę, wiele osób zdaje sobie sprawę, że droga, jaką codziennie przebywają może być dla nich zbyt wymagająca. Rower jest jednak znacznie lepszym środkiem transportu jeśli chodzi o przemieszczanie się z dbałością o środowisko, własne samopoczucie psychiczne i fizyczne, a także w zatłoczonych miastach. Stawiając na rowery elektryczne otrzymujemy więc doskonale ułożony złoty środek – nasze dojazdy pozostają dla nas wygodne, nie musimy się w drodze do pracy pocić i męczyć, nie tracimy sił od samego rana dzięki wsparciu pedałowania przy pomocy elektrycznego silnika. Jednocześnie jedziemy omijając korki, nie musimy stać i wdychać wszechobecnych spalin, a wręcz przeciwnie – możemy przejechać przez okoliczny lasek czy park, w którym nacieszymy zmysły czystą przyrodą. Rowery elektryczne pozwalają nam zadbać o ekologię, a dodatkowo sprawią, że oszczędzimy pieniądze, które wydalibyśmy na paliwo.

 

U kogo sprawdzają się rowery elektryczne?

Konstrukcje z elektrycznym napędem nie posiadają ograniczeń jeśli chodzi o to, kto ich może stosować. W ofertach renomowanych producentów znajdziemy wysokiej klasy modele zarówno dla miłośników jazdy po mieście, trasach mieszanych, górach, jak i szosach. Niektóre firmy, jak na przykład KTM, oferują nawet juniorskie rowery elektryczne, dzięki którym dzieci z problemami fizycznymi czy domem w większej odległości także mogą przemieszczać się rowerem do szkoły jak ich rówieśnicy.

Rowery elektryczne damskie i rowery elektryczne męskie zazwyczaj różnią się od siebie wysokością górnej rury ramy, jednak i tu nie jest to ściśle przestrzeganą regułą. Najbardziej więc przy wyborze jednośladu z napędem elektrycznym kierujemy się jego charakterem, który podpowie nam, na jakich trasach sprawdzi się najlepiej.

Rowery elektryczne crossowe będą doskonałą propozycją dla osób poszukujących najbardziej uniwersalnego modelu, który dowiezie je do pracy, ale i pozwoli wygodnie wyjechać za miasto. Gdy bardziej zależy nam na podróżowaniu dwukołowcem i chcielibyśmy zwiedzać świat z torbami, to lepiej sprawdzą się u nas rowery elektryczne trekkingowe. Modele o charakterze miejskim sprawdzą się u osób, które poszukują największej wygody do poruszania się po miejskiej dżungli. Rowery elektryczne górskie skierowane są do miłośników wrażeń i adrenaliny, którzy pragną przemieszczać się w górach i lasach.

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Rowery elektryczne Warszawa możemy obejrzeć w sklepach BikeSalon znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. W trójmieście rowery elektryczne Gdańsk znajdziemy przy alei Grunwaldzkiej 211 – mieszczący się w galerii City Meble BikeSalon zaprasza do odwiedzin nawet z dalszych okolic, przed sklepem znajduje się darmowy parking. Jeżeli nie potrzebujemy porady doświadczonego eksperta i wiemy doskonale jaki tym jednośladu sprawdzi się u nas najlepiej możemy zdecydować się na rowery elektryczne online. Te również znajdziemy w renomowanym sklepie BikeSalon, pod adresem bikesalon.pl. W każdym z tych miejsc mamy pewność, że oferowany nam będzie towar najwyższej klasy, znanych i cenionych producentów, w atrakcyjnych cenach.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Wybór redakcji: