Skip to main content

Bytom - miasto przyjazne rowerzystom

Autor: Anna Burda
Bytom - miasto przyjazne rowerzystom (foto: alternata.pl)
Bytom - miasto przyjazne rowerzystom (foto: alternata.pl)

"Bytom - miasto przyjazne rowerzystom" pod takim hasłem w maju i czerwcu w wybranych bytomskich szkołach zostaną przeprowadzone warsztaty o bezpieczeństwie podczas jazdy rowerem.

Bytomska Fundacja Alternata uzyskała na ten cel dofinansowanie w otwartym konkursie  ofert na realizację zadania publicznego Miasta Bytom.

Program skierowany jest do dziesięciolatków, czyli do bardzo młodych ludzi, którzy w najbliższym czasie zdobędą swój pierwszy dokument uprawniający do kierowania pojazdem i poruszania się nim po drogach publicznych. Bezpieczeństwo w pojęciu bardzo młodego człowieka ma zupełnie inny wymiar, niż postrzeganie bezpieczeństwa przez nas dorosłych. Dlatego też dostrzegliśmy potrzebę edukacji młodych miłośników dwóch kółek, aby w sposób bezpieczny i świadomy rozwijali swoje pasje, dbali o swoje zdrowie oraz ekologię.

Wkrótce na łamach portalu ukaże się obszerny artykuł “W jaki sposób samodzielnie przygotować dziecko do włączenia się do ruchu drogowego”. Zaprezentujemy między innymi ćwiczenia do oceny odległości, bo właśnie z tym dzieci mają największy problem .