Skip to main content

Nie musicie przekraczać granicy, by spędzić idealne wakacje - odwiedźcie Bachledkę

Nieodkryty klejnot kurortów na pograniczu Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Spędzcie z rodziną idealne wakacje bez przekraczania granic i bez tłumu ludzi. Odwiedźcie Bachledkę, Chodnik koronami drzew i pobliskie okolice - Tatry Bielskie, Zdziar, Pieniny, a to lato pozostanie na długo w Waszej pamięci. Ponadto macie wyjątkową okazję spędzenia nocy w otoczeniu przyrody w nowych designerskich apartamentach Panorama Bachledka położonych na grzbiecie Magury Spiskiej. Bachledka to doskonała gastronomia, piękne widoki, zabawa i adrenalina, po prostu cudowne miejsce na wyjątkowe chwile i wrażenia dla każdego.

Ośrodek położony jest na pograniczu Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego w Spiskiej Magurze. Bachledka była pierwszym słowackim kurortem, który zdecydował się wybrać ekologiczną drogę, więc podczas wizyty nie spotkasz plastikowych pamiątek, papierowych ręczników, pojemników na odpady zmieszane ani jednorazowych naczyń restauracyjnych. Przygotujcie się na zieleń oraz na wiele wrażeń na łonie natury. Nie zapomnijcie przy tym o dziadkach lub niepełnosprawnych członkach rodziny. Większość ośrodka jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, więc każdy będzie mógł cieszyć się podróżą w komfortowych warunkach. Ponadto w ośrodku dostępna jest wypożyczalnia wózków inwalidzkich.

Główną atrakcją Bachledki jest Chodnnik koronami drzew, leżący na grzbiecie Magury Spiskiej. Po lekkim wzniesieniu zabierze Was na wysokość 24 m, skąd będziecie mogli obserwować życie w lesie z góry, podziwiać szczyty Tatr Bielskich lub malownicze Zamagurze. Spacer ten kończy się wieżą widokową o wysokości 32 m, na szczycie której zaskoczy Was sieć adrenaliny. Możecie skrócić sobie drogę powrotną do kilku sekund, korzystając z zjeżdżalni o długości 67 m. Spacer wzdłuż samego chodnika jest nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale także zabawny i edukacyjny, ponieważ podróż wzbogacają przystanki edukacyjne i zabawne interaktywne gry dla dzieci. Nie zapomnijcie zakończyć go dobrym lunchem lub pyszną kawą w nowej restauracji PANORAMA Bachledka, która jest klejnotem architektury w przyrodzie. Restauracja jest w pełni przystosowana dla wózków inwalidzkich i ma wysoki standard przyjazny dla dzieci.

Obejmuje duży kącik dla dzieci, ale także inne pomoce i usługi dla rodzin, takie jak: miejsce na karmienie piersią, przewijak, podgrzewanie jedzenia dla dzieci,  przybory kuchenne dla dzieci, wynajem wózków dziecięcych i turystycznych nosidełek, czy też  dostęp dla osób niepełnosprawnych w całym ośrodku. Nowa kolejka linowa szybko i wygodnie zabierze Was z Bachledowej Doliny na szczyt Magury Spiskiej.

W kompleksie Bachledky istnieją również inne rodzinne atrakcje. Jedźcie z wiatrem we włosach najdłuższym torem  bobslejowy w Tatrach, zjedźcie w kole łąkowym torem saneczkowym  lub wyskaczcie się na dużych trampolinach. Najmłodszych pocieszą dwa place zabaw i pokazy sokolnictwa ze szkoleniem ptaków drapieżnych, karmieniem i fotografią. Następnie możecie wybrać się na spacer ścieżką dydaktyczną nad  Jezioro Jezerske.

Okolice możecie zwiedzać pieszo lub na rowerze. Magurę Spiską przecinają górskie trasy rowerowe i asfaltowe dla sportowców rekreacyjnych. W ten sposób spokojnie możecie odwiedzić pobliską jaskinię Belianską, muzea w Białej Spiskiej (słow. Spišská Belá) lub zobaczyć unikalną architekturę ludową Zdziaru i Osturni.

Jeśli szukacie naprawdę wyjątkowych wrażeń, spędźcie noc w otoczeniu majestatycznych drzew i wyjątkowej przyrody w nowym designerskim apartamencie PANORAMA Bachledka, tuż przy Chodniku koronami drzew. Apartamenty przedstawiają skarb wśród świerków i są przeznaczone na romantyczne chwile, przeżycie i cieszenie się najpiękniejszymi kolorami wschodu i zachodu słońca, nocnego nieba bezpośrednio z wanny z hydromasażem lub odkrywania smaku Tatr i Zamagurza. Wyjątkowe miejsce na wyjątkowe chwile, w których będą Wam towarzyszyć tylko nocne niebo, otaczająca przyroda i ludzie, z którymi przyjedziecie.

Odwiedźcie  Bachledkę i dajcie się oczarować.