Skip to main content

Nowe trasy rowerowe w Krakowie

Autor: Gazeta Wyborcza

Gazeta Wyborcza, 19 kwietnia 2005r.

Dobra informacja dla rowerzystów: powstała nowa, plenerowa trasa. Wczoraj otwarto odcinek pomiędzy Pychowicami a torem kajakowym. Miasto zapowiada, że to początek tworzenia całej sieci ścieżek.

Projektowana Trasa Tyniecka to ścieżka rekreacyjno-sportowa. Pobiegnie południowym brzegiem Wisły od mostu Grunwaldzkiego do Opactwa oo. Benedyktynów w Tyńcu. W ramach podwyższania obwałowań i bulwarów wiślanych firma Skanska wykonała na ich koronie ścieżkę rowerową. Miasto zapłaciło za nią 790 tys. zł.

- To pierwszy, 5258-metrowy odcinek Trasy Tynieckiej, która będzie miała długość 11 900 metrów - mówi Andrzej Buszek, koordynator programu budowy tras rowerowych w mieście i jednocześnie zastępca przewodniczącego zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych w Krakowie.

Gmina Kraków wraz z gminą Liszki przygotowują już pozostałe odcinki trasy. Za rok powinno powstać kolejne 3000 metrów, a rok później 3650 m.

- Są na to pieniądze - cieszy się Andrzej Buszek. Miasto zapewniło na ten cel 520 tys. zł. Trasa Tyniecka stanie się odcinkiem międzynarodowej trasy EuroVelo 4, prowadzącej z Roscoff w Bretanii, przez Paryż, Pragę, Śląsk, Kraków, Lwów do Odessy.

To jednak nie wszystko - pod koniec 2004 r. mieliśmy w Krakowie 48,1 km ścieżek rowerowych, miasto planuje w tym roku dobudowanie kolejnych 11,085 km, w 2006 - 32,809 km, a w latach 2007-2008 - 43,343 km. Pieniądze na budowę pochodzić będą z budżetu miasta, funduszy europejskich i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Więcej w Gazecie Wyborczej.

 

Web scraping czyli systematyczne pozyskiwanie treści ze stron internetowych należących do BIT-TECHNOLOGIES Sp.J., w tym artykułów, warunków narciarskich, kolekcji sprzętu i pozostałych informacji jest zabronione. Proces ten obejmuje również eksplorację tekstu i danych (TDM), która obejmuje pobieranie i analizowanie danych, indeksowanie stron internetowych oraz wykorzystywanie treści lub przeszukiwanie baz danych. Takie działania mogą być wykonywane za pomocą zautomatyzowanych narzędzi, oprogramowania lub metod ręcznych, mających na celu opracowanie aplikacji, w tym szkolenie systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI). Zabronione jest jednak angażowanie się w te praktyki bez uprzedniej wyraźnej zgody BIT-Technologies Sp. J., Z wyjątkiem sytuacji, gdy dane są wykorzystywane w celu zwiększenia możliwości wyszukiwania przez wyszukiwarki.