Skip to main content

Rywalizacja na mistrzowskiej trasie

Autor: Grzegorz Miedziński
Jelenia Góra MTB Race
Jelenia Góra MTB Race

Podczas Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie odbędzie się dodatkowy wyścig cross-coutry. W sobotę 12. lipca każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na trasie, na której rywalizować będą kolarze z całego świata.

Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym to duże przedsięwzięcie. Przyjazd reprezentantów ponad 20 krajów, osiem wyścigów, uroczyste ceremonie otwarcia i zamknięcia. Jednak żeby impreza była również atrakcyjna dla aktywnych rowerowo kibiców, Komitet Organizacyjny chce przeprowadzić wyścig dodatkowy pn. „Jelenia Góra MTB Race".

Wystartować w nim będą mogli wszyscy chętni w kategoriach junior, u-23 i elita. Wyścig rozpocznie się ok. godziny 15:30 – po zakończeniu wyścigu na czas mężczyzn w ramach mistrzostw świata. Rywalizacja w ramach dodatkowego wyścigu, odbędzie się na identycznej trasie, na której chwilę wcześniej walczyli studenci z całego świata. Jest to runda wyznaczona przez Maję Włoszczowską, która na tej właśnie trasie w Parku Paulinum organizowała już kilkukrotnie swoje zawody MTB z iście światową obsadą.

Zgłoszeń do udziału w wyścigu dodatkowym można dokonywać wysyłając e-mail (najpóźniej do 10 lipca) na adres Opens window for sending email[email protected] (imię, nazwisko, data urodzenia, nazwa drużyny). Rejestracji można również dokonać w dniu wyścigi w biurze zawodów w godzinach 11:00 – 14:30 (miasteczko zawodów w Parku Paulinum, ul. Nowowiejska za Komendą Miejską Policji).

<content>19112</content>

Nagradzane będą trzy pierwsze osoby w każdej kategorii – 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny. Mapa, profil i regulamin wyścigu na www.Cycling2014.com. Szczegółowy harmonogram ukaże się na początku czerwca.

Sponsorami Głównymi zawodów są: Miasto Jelenia Góra, Politechnika Wrocławska i Rubena.

Więcej informacji udziela:
Grzegorz Miedziński
[email protected]
+48 501 641 706