Skip to main content

Thermal Park Besenowa - nowy basen ze sztucznymi falami

Autor: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej
(źródło: Thermal Park Beszenowa)

Pragniemy Państwa poinformować, że w sierpniu br. kosztem ponad 6,5 miliona EURO zostaną oddane do użytku nowe atrakcje w termalnym parku wodnym Thermal Park Beszenowa.

Dla miłośników wodnego szaleństwa zaplanowana jest budowa wieży widokowej o wysokości 35 metrów z 6-cioma zjeżdżalniami i rurami. Dwie z nich będą długie na ponad 200 m i będą to najdłuższe zjeżdżalnie na Słowacji. Łączna długość wszystkich zjeżdżalni wynosić będzie ponad 1 kilometr. Kolejną nowością będzie nowy całoroczny kryty basen ze sztucznymi falami. Kąpiel w nowym basenie ma stwarzać atmosferę pobytu nad termalnym morzem. Dla dzieci zbudowany zostanie nowy basen z wodnymi atrakcjami. Będzie to pierwszy etap rozbudowy parku wodnego. Cały projekt zakończony zostanie latem przyszłego roku.
            
Thermal Park Beszenowawww.besenovanet.sk
Kojącego działania gorącego źródła w Beszeniowej doświadczali już dawni Celtowie, co potwierdzają najnowsze wykopaliska archeologiczne. Pierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z 1279 roku. Z głębokości 1987 metrów do dziś tryska tu woda o temperaturze 60,5 °C. Dający poczucie błogości termalny park wodny czynny jest przez cały rok.

Zimą baseny odwiedzane są przez narciarzy, którzy po sportowym wysiłku w Opens external link in new windowJasnej pod Chopokiem czy w Skiparku Rużomberok relaksują się w ciepłej wodzie.

Wiosna i jesień to dobra pora na spokojne pobyty dla osób cierpiących na astmę oraz choroby układów oddechowego i narządów ruchu. Tutejsza woda zawiera pierwiastek lit, który doskonale wpływa na kondycję psychiczną przepracowanych ludzi.

Latem do dyspozycji gości jest 16 basenów - 13 basenów znajduje się pod gołym niebem i napełnione są leczniczą wodą geotermalną oraz krystalicznie czystą wodą pitną o temperaturze 26-39 °C. Zwolennicy pływania zapewne skorzystają z 25 m basenu o temperaturze 26 – 28 °C z wyznaczonymi torami, słupkami startowymi oraz liniami nawrotowymi. Basen spełnia wszystkie wymogi do rozgrywania na nim zawodów o randze międzynarodowej. W krytym kompleksie są 3 baseny z wodą podgrzewaną (basen relaksacyjny, basen pływacki ze zjeżdżalnią i basen dla dzieci).

<content>19112</content>

W skład kompleksu Thermal Park Beszeniowa oprócz basenów wchodzą również – Witalny Świat Saun, cztery 4* hotele LUKA, GIGA, TERMAL, GIO oraz schronisko turystyczne Gio, restauracje Babu i Kolchury, Aqua bar, Relax Bar oraz bary szybkiej obsługi. Wszystko to w jednym miejscu, otoczone pięknymi górskimi szczytami. Region Liptów, w którym znajduje się park wodny, bogaty jest także w pamiątki historyczne i cuda natury. Polecamy wyprawy górskie po Niskich i Zachodnich Tatrach, Górach Choczańskich, zwiedzanie jaskiń, zamków, galerii i muzeów.