Skip to main content

Wyprawa rowerowa - jak się przygotować?

Autor: mat. partnera
Wyprawa rowerowa - jak się przygotować? (fot. mat. prasowe)
Wyprawa rowerowa - jak się przygotować? (fot. mat. prasowe)

Rower jako środek codziennego transportu jest obecnie bardzo modny. Nie oznacza to, że używamy go z przymusu przy braku alternatyw w postaci własnego samochodu lub transportu publicznego. Coraz większa świadomość społeczna, dotycząca zdrowego trybu życia wpływa na świadome wybory w postaci codziennej porcji aktywności na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy poza użytkową funkcją roweru na co dzień chcą zrobić coś więcej, dalsze wyprawy z pewnością będą stanowiły ogromną frajdę i sposób na aktywny relaks. Męskie wyprawy rowerowe? Przejechanie kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów w krótkim czasie to wyzwanie, któremu podoła odpowiednio dobrany rower we współpracy z roztrenowanym użytkownikiem.

Wyprawa rowerowa - przygotuj się

Rowery męskie to dziś ogromny wybór typów i rozmiarów jednośladów, wyposażonych w doskonałej jakości osprzęt. Efektownie prezentujące się, skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie wesprzeć użytkownika w pokonywaniu zróżnicowanych tras cechują się znakomitymi parametrami technicznymi, wpływającymi na osiągi. Przygotowując się do dłuższej trasy przede wszystkim zastanów się, na jaką nawierzchnię poszukujesz roweru. Rowery męskie to przede wszystkim:

 • rowery MTB,
 • rowery zjazdowe,
 • rowery trekkingowe,
 • rowery fitnesowe,
 • rowery gravelowe,
 • rowery szosowe typu endurance,
 • rowery szosowe wyczynowe,
 • rowery biathlonowe,
 • rowery typu ostre koło.

Rowery typu endurance stworzone zostały do pokonywania długich dystansów, z kolei górskie modele o szerokich, wysoce bieżnikowanych oponach sprawdzą się w terenie. Trekkingowy rower pozwoli zachować komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy jezdnią oraz drogą szutrową, a dodatkowo jego geometria idealnie nadaje się do zastosowania sakw. Oprócz wyboru roweru przede wszystkim zadbaj o przygotowanie fizyczne.

Rowery męskie na wyprawy po utwardzonej nawierzchni

Rowery męskie, dedykowane do jazdy po utwardzonej drodze to przede wszystkim rowery szosowe oraz ich odpowiedniki, posiadające wygodniejszą na dalszych trasach konstrukcję. Na męską wyprawę jezdnią wybierz rower, wyposażony w kierownicę typu baranek, umożliwiającą zmianę chwytu w trakcie jazdy. Sprawdzą się również wygodne siodełko oraz lekka, ergonomiczna rama. Wąskie, gładkie opony o dużym ciśnieniu stawiają niski opór toczenia, dzięki czemu rowerem pojedziesz szybciej. Rower pozbawiony będzie jednak amortyzatorów, co przy dłuższej jeździe da się odczuć. Wygodny gravel sprawdzi się na szosie i na drogach szutrowych, gdyż można w nim zastosować szersze opony.

Rowery dla prawdziwych mężczyzn - wybierz się na trasę szutrową i utwardzoną

Jeżeli planowana trasa obejmuje odcinki jezdniowe oraz leśne warto zastanowić się nad wyborem roweru trekkingowego. Wygodny, niezawodny, stabilny rower męski sprawdzi się podczas wypraw z namiotem. Dostosowany do zróżnicowanych, dalekich tras rower trekkingowy będzie idealny, jeśli chcesz przemierzyć na nim wielokilometrową trasę kilkudniową. Wyprawa dla prawdziwych mężczyzn stanie się okazją do sprawdzenia siły mięśni i wydolności organizmu, a ponadto wygody roweru.

Modne rowery dla mężczyzn

Dziś prawdziwy mężczyzna wie, co jest modne. Moda obowiązuje nie tylko sprzęt elektroniczny, odzież, obuwie i akcesoria. Modne są również rowery. Wśród nich na szczególne uznanie panów zasłużyły

 • rowery zjazdowe
 • rowery elektryczne,
 • ostre koło.

Zjazdowe rowery męskie odpowiednie są dla panów, którzy uwielbiają wzrost poziomu adrenaliny, natomiast elektryczny rower zdecydowanie sprawdzi się podczas wycieczki w górskim terenie. Wśród najmodniejszych rowerów dla prawdziwych mężczyzn znalazło się ostre koło, czyli pierwowzór dzisiejszego roweru. W odświeżonej formie wciąż zachwyca. Rowery męskie, stosowane przede wszystkim na torach kolarskich posiadają dwie zębatki, połączone z łańcuchem na sztywno. Rozpędzają się szybko, nie posiadają hamulców (hamowanie pedałami) fixed bike to dziś rowery, które zdecydowanie są trendy.