Skip to main content

Z Tatry Card podrozujesz po Tatrach GRATIS!

Autor: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej
AQUACITY POPRAD - Wodny raj pod Tatrami
AQUACITY POPRAD - Wodny raj pod Tatrami

Tatry Wysokie od dawna są jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Słowacji. W sezonie letnim przybywa do najmniejszych wysokich gór świata ponad milion turystów.

Projekt TATRY Card, który uruchomiony został podczas uroczystego otwarcia letniego sezonu turystycznego 15 czerwca 2012 roku, to atrakcyjny sposób na pokazanie zwiedzającym wszystkiego NAJ w Tatrach Wysokich oraz przekonanie ich, że warto spędzić tu tygodniowy pobyt, lub przynajmniej długi weekend. Dzięki wspomnianej karcie, którą otrzymają goście bezpłatnie w recepcji partnerskiego obiektu noclegowego, urlop jest znacznie tańszy. Karta umożliwia posiadaczowi korzystanie nawet z 50% zniżek w parkach wodnych, na kolejkach linowych, w restauracjach, różnego rodzaju atrakcjach, w centrach wellness itp. „Celem pakietów pobytowych z  TATRY Card jest zachęcenie jak największej rzeszy turystów do odwiedzenia Regionu Tatr Wysokich i pokazanie im wszystkiego, co w Tatrach najlepsze“ - powiedziała Lenka Maťašovská, Dyrektor Wykonawczy Regionalnej Organizacji Turystycznej Región Vysoké Tatry.

TATRY Card przyniesie tego lata wielką niespodziankę, ponieważ służy jednocześnie jako bilet podróżny na Tatrzańską kolej elektryczną oraz Kolej zębatą kursującą po całych Tatrach Wysokich. Goście będą mogli dzięki niej bezpłatnie podróżować w trakcie całego pobytu po Tatrach (na trasie z Popradu do Smokowca-Tatrzańskiej Łomnicy - Opens external link in new windowStrbskie Pleso i ze Strby na Strbskie Pleso).

Dużym plusem jest również fakt, że każdy posiadacz karty może bezpośrednio przyczynić się do ochrony środowiska w parku narodowym, wymieniając swój samochód, lub autobus na ekologiczny i wygodny transport kolejką elektryczną.

Ponadto, przy zakupie dwóch różnych biletów powrotnych na kolejki linowe, posiadacze karty otrzymają darmowy bilet na kolejkę linową prowadzącą z Łomnickiego Stawu (Skalnate Pleso) na Łomnicką Przełęcz (Lomnicke sedno), gdzie czeka na nich niezapomniany spacer po "dachu Tatr Wysokich".

Tradycyjnie do największych atrakcji Tatr należy turystyka górska i rekreacyjna. Ważną rolę odgrywają tu kolejki linowe, które pomagają nawet mniej sprawnym osobom dostać się bez wysiłku na wysokość ponad 2000 m n.p.m., a turystom pomagają w długich wędrówkach, dzięki czemu mogą w pełni cieszyć się urokiem Tatr. Najwyższym szczytem, na który można wjechać kolejką jest Łomnica 2634 m n.p.m. (Lomnický štít), a do najpopularniejszych należy kolejka gondolowa z Tatrzańskiej Łomnicy na Łomnicki Staw (Skalnaté pleso) oraz kolejka naziemna ze Starego Smokowca na Siodełko (Hrebienok), której przeszklony dach umożliwia w trakcie jazdy podziwianie pełnej panoramy Tatr. Projekt Tatrzańska Dzikolandia (Tatranská divočina), dzięki któremu najmłodsi poznają uroki gór w formie zabawy, stał się prawdziwym hitem wśród rodziców i dzieci, a tego lata będzie miał już trzecią edycję. Tradycyjnie każde dziecko otrzyma wraz z biletem dziecięcym na kolejkę broszurkę o nazwie Przewodnik po Tatrzańskiej Dzikolandii.

<content>19112</content>

Region Tatr Wysokich to także doskonałe miejsce urlopowe dla tych, którzy wolą wodę zamiast gór. Najbardziej ekologiczny na świecie park wodny AquaCity Poprad przygotował dla swoich gości bogaty program animacyjny na dwa miesiące wakacji. W każdy weekend na terenie aquaparku, odbywać się będą koncerty muzyczne, festiwale oraz występy znanych słowackich wykonawców oraz zespołów tanecznych. Club Dance, Miss Mokrego Podkoszulka, mini dyskoteka z maskotkami AquaCity, aquazorbing, nadmuchiwane atrakcje dla dzieci i dorosłych to tylko część niespodzianek, które czekają na gości parku wodnego w piękne słoneczne dni. Przygotowano także szereg konkursów z nagrodami, w których mogą wziąć udział nie tylko dzieci, ale także dorośli. Kulminacją sezonu letniego będzie festiwal muzyczny DOHODA, na którym organizatorzy jak zwykle spodziewają się dziesiątek tysięcy osób.

Więcej informacji na stronach: www.vt.skwww.aquacity.skwww.regiontary.sk