Skip to main content

Zakwaterowanie w Szwajcarii

Autor: mojaszwajcaria.pl

Hotele

 W kraju o długiej tradycji hotelarstwa (pamiętajmy, że Cezar Ritz też był Szwajcarem) wybór hoteli jest przeogromny. W całym kraju można znaleźć hotele historyczne, tradycyjne, design, "tylko dla kobiet", wellness, nowoczesne i tematyczne. Większość szwajcarskich hoteli należy do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Hotelarzy. Członkowie Stowarzyszenia klasyfikowani są wg ściśle określonych zasad. Klasy hoteli to: Deluxe (*****), First Class (****), Tourist Class (***), Standard (**) i Basic (*). Ceny podawane są dla pokoi jedno- i dwuosobowych zgodnie z ilością gwiazdek. Bufet śniadaniowy jest z reguły wliczony w cenę. Za dodatkową opłatą większość hoteli oferuje pełne wyżywienie lub obiadokolację. Pozostałe hotele, jak np. małe hotele rodzinne są zwykle czyste i wygodne. Hotele garni serwują jedynie śniadanie.

Szwajcarskie Stowarzyszenie Hotelarzy: www.swisshotels.ch


Bed & Breakfast

B & B jest nową ofertą szwajcarskich hotelarzy, która cieszy się coraz większą popularnością.

Dalsze informacje: www.bnb.ch


Mieszkania i domy wakacyjne

 W Szwajcarii w każdym regionie można znaleźć wiele mieszkań i domów wakacyjnych do wynajęcia. Stanowią one atrakcyjną cenowo opcję zakwaterowania dla zaprzyjaźnionych rodzin czy grupy przyjaciół.


Inne przydatne adresy:
Interhome w Polsce: www.interhome.pl
Mieszkania wakacyjne REKA: www.reka.ch
Mieszkania wakacyjne, domy: www.ferienwohnung.ch, www.utoring.ch, www.schweizer-ferienhaus.ch, www.alp-holiday.ch, www.appa.ch

 

Campingi

 W całej Szwajcarii znajdują się pola campingowe, które często położone są w malowniczym otoczeniu nad brzegami rzek, czy na końcu dolin. Biwakowanie na dziko z reguły jest zabronione, ale wystarczy spytać właścicieli pola, ewentualnie regionalną policję o pozwolenie.

Campingi w internecie: www.campingsuisse.ch, www.camping.ch, www.tcs.ch, www.swisscamps.ch, www.swisscamping.com

 

Schroniska młodzieżowe, grupy

 Ponad 80 schronisk młodzieżowych w całej Szwajcarii jest otwartych dla gości indywidualnych, grup, rodzin i młodzieży szkolnej. Nie obowiązuje w nich limit wiekowy. Pościel i śniadanie są z reguły wliczone w cenę. W wielu schroniskach oferowane są mniejsze pokoje 2-4 osobowe. W okresie letnim zalecana jest wcześniejsza rezerwacja.

Schroniska w internecie: www.youthhostels.ch

Inne przydatne adresy: www.swissbackpackers.ch, www.groups.ch, www.gruppenhaus.ch

 

Schroniska górskie

 Ponad 150 schronisk wysokogórskich należy do Szwajcarskiego Klubu Alpejskiego - SAC. Są one z reguły otwarte przez cały rok, chociaż nie zawsze przebywają w nich gospodarze. Pomimo fantastycznego położenia nie są one traktowane jako miejsce dla dłuższego wypoczynku, ale jako przystanek podczas wysokogórskich wędrówek.

Schroniska Szwajcarskiego Klubu Alpejskiego: www.sac-cas.ch
Inne schroniska górskie: www.bergtourismus.ch, www.alpenonline.ch

 

Wakacje na wsi

 Wakacje na wsi to coraz popularniejsza forma wypoczynku. Szczególnie dzieciom taki wypoczynek pozostanie długo w pamięci - noclegi na sianie, pomoc gospodarzom w drobnych pracach polowych czy świeże produkty prosto z gospodarstwa. Podobnie jak w przypadku mieszkań i domów wakacyjnych pobyty w gospodarstwach rezerwuje się z reguły "od soboty do soboty".

Wakacje w gospodarstwie: www.bauernhof-ferien.ch, www.reka.ch
Spanie na sianie: www.abenteuer-stroh.ch
Wakacje na wsi: www.tourisme-rural.ch