Skip to main content

Zillertal - prawdziwy raj dla miłośników gór

Autor: mat. prasowe
NOX_ZellGerlos fot. Zillertaltourismus_TomKlocker

Mountainlove w Zillertal

W austriackim Tyrolu, Zillertal to prawdziwy raj dla miłośników gór. Można tu wędrować, delektować się lokalnymi przekąskami i oddać się przyjemnościom na tle pięknych górskich szczytów. Lato w Zillertal to spełnienie marzeń każdego turysty.

Kiedy lato obejmuje Zillertal swoimi promieniami, przyroda rozkwita w pełnej okazałości. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą uciec od codziennego zgiełku i zanurzyć się w świecie, który otwiera oczy i przyspiesza bicie serca. Spacerując po dolinie, eksplorując nietknięte zakątki parku przyrody czy zdobywając liczne szczyty Zillertal za pomocą jednej z dziesięciu letnich kolejek górskich, znajdziesz tu nieskończone możliwości aktywnego wypoczynku. Wędrówki, jazda na rowerze, wspinaczka, pływanie, gra w golfa lub letnia wycieczka na lodowiec – wszystko to czyni Zillertal jednym z czołowych miejsc wakacyjnych w Alpach.

Karta Zillertal Activcard

Dla turystów idealnym rozwiązaniem jest karta Zillertal Activcard. Oferuje ona nie tylko jeden bezpłatny przejazd kolejką linową dziennie, ale także bezpłatny wstęp na wszystkie sześć odkrytych basenów w Zillertal, a także wiele innych zniżek i oszczędności!

Górskie przygody na najwyższym poziomie

Od łatwych wędrówek po szerokim, słonecznym dnie doliny, przez dzikie, romantyczne doliny boczne, po wymagające wycieczki na najwyższe szczyty - Zillertal oferuje ponad 1400 kilometrów dobrze oznakowanych szlaków turystycznych. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Rowerzyści również mają tu wiele do okrycia: niezależnie od tego, czy są miłośnikami górskich szlaków, jazdy na e-rowerze, kolarstwa wyścigowego czy rodzinnych wycieczek, imponująca naturalna sceneria i rozbudowana sieć tras rowerowych w Zillertal przyspieszają puls. Ponad 1300 kilometrów tras rowerowych zaprasza do odkrywania niepowtarzalnej górskiej panoramy Zillertal.

Gourmagic – kulinarne przyjemności

Zillertal to nie tylko gwarancja idealnych letnich wakacji, ale także okazja do delektowania się wysokiej jakości regionalnymi przysmakami. Oprócz wyjątkowych kulinarnych przysmaków w górach, dolina oferuje różnorodny wybór wielokrotnie nagradzanej kuchni. Od tradycyjnej kuchni domowej po wykwintne dania haute cuisine. Wszystko oparte na najwyższej jakości lokalnych produktach: ser z czystego mleka, tradycyjnie wypiekanym chleb, mięsie od lokalnych rzeźników i gospodarstw, wzbogaconych o owoce leśne i dzikie zioła. Zgodnie z mottem "Regionalność jest priorytetem, ale nie boimy się myśleć nieszablonowo", nowoczesna, międzynarodowa kuchnia od dawna jest obecna ze swoimi lekkimi daniami w Zillertal. Od rodzinnych restauracji z placem zabaw po romantyczne kolacje z widokiem na góry – w Zillertal wszystko jest możliwe. Krótko mówiąc: tutaj każdy dobrze zje.

Jak dojechać?

Do Zillertal, w Tyrolu można dolecieć z Polski z wygodną przesiadką w Wiedniu lub Frankfurcie, co zajmie około 3 godzin i 40 minut. Innym rozwiązaniem jest lot do Monachium i wynajęcie tam samochodu lub przejazd busem. Trzecia opcja to podróż samochodem z Polski, która dla wielu może okazać się najlepsza. Jeśli podróżujecie we własnym samochodzie, nie ma ograniczenia co do ilości bagażu, więc możecie zabrać wszystko, co potrzebne. Podróż trwa około 10 godzin (jeśli mieszkacie na południu Polski, będzie krótsza), a dojazd odbywa się wygodnymi autostradami bez nieoczekiwanych korków.

Więcej informacji i możliwość rezerwacji:

www.zillertal.at