Zielony Szczyrk - społeczne sprzątanie Ziemi 2021

W  sobotę 12 czerwca 2021 roku z inicjatywy ośrodka Szczyrk Mountain Resort największego ośrodka narciarskiego w Polsce oraz ciągle rozwijającego się ośrodka rowerowego odbyło się społeczne sprzątanie Ziemi. Wydarzenie zorganizowane zostało po raz drugi i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

“W akcji Zielony Szczyrk tym razem wzięło udział ponad 100 osób, co nas niezmiennie motywuję do działania. Cieszy nasz jednak fakt, że dało się odczuć, że odpowiedzialność społeczna jest na coraz wyższym poziomie i ludzie chodzący po górach nie śmiecą tak jak było to jeszcze kilka lat wstecz. To jest zmiana widoczna gołym okiem. Jednak jest jeszcze nad czym pracować, dlatego za rok planujemy akcję ponownie i myślimy o tym, aby posprzątać jeszcze więcej terenów.” 

Akcje sprzątania Ziemi w Szczyrku po raz pierwszy odbyła się w 2019 roku, ale właściciel ośrodka Szczyrk Mountian Resort słowacki potentat turystyczny firma Tatry Mountain Resort organizuje je na Słowacji w Tatrach Wysokich i na Chopoku od wielu lat. W Szczyrku podczas tegorocznej akcji posprzątano szlak żółty na Małe Skrzyczne, trasy w kierunku Skrzyczego oraz Malinowskiej Skały.  

Każdy uczestnik “Zielonego Szczyrku” otrzymał w zamian na pomoc w akcji karnet narciarski lub rowerowy. Akcja sprzątania zakończyła się na Hali Skrzyczeńskiej obiadem w Restauracji Kuflonka. 

“Dziękujemy wszystkim za udział w Zielonym Szczyrku i ..do zobaczenia za rok!”- mówi przedstawiciel ośrodka Szczyrk Mountain Resort. 

Warto wspomnieć, że w ramach działań pro-ekologicznych pracownicy Szczyrk Mountain Resort dwa tygodnie temu sadzili rośliny i drzewka na skarpie przy tarasie restauracji KUFLONKA oraz na Hali Skrzyczeńskiej. "Dzięki wspólnej pracy i integracji całego zespołu w myśl naszych działań pro - ekologicznych turyści już niedługo będą mogli cieszyć się bujną zielenią przy największej beskidzkiej restauracji położonej na wysokości 1000 metrów"